alexa IW389110 | Inspiration4 | Yeni Pilot’s Watch | IWC
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition “Inspiration4” (Ref. IW389110)

IWC Schaffhausen, dünyanın ilk tamamen sivil yörünge görevi olan Inspiration4'ü desteklemek için tasarladığı, misyonun Liderlik, Umut, Cömertlik ve Refah değerlerini temsil eden yeni modelini tanıttı. Uzay yolculuğuna katılacak dört şanslı mürettebatın bileğini süsleyecek saatler, sonrasında St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi'nin hayat kurtaran çalışmaları için yardım toplamak ve bu çalışmaları desteklemek amacının bir parçası olarak açık artırmaya çıkacak.

iw389110-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-inspiration4-1.jpg

İnsanoğlunun uzayla olan macerası yaklaşık yarım asrı aşan bir maziye sahip olsa da, uzaya yolculuk hep bu görevler için yetiştirilmiş astronotlara ve özel olarak seçilmiş bilim adamlarına özgü bir deneyim olarak kalmıştı. Virgin ve Amazon şirketlerinin CEO’larının başarılı girişimleri neticesinde ortaya çıkan “Inspiration4 Uzay Görevi” ise, bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

iw389110-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-inspiration4-2.jpg

İnsanlı uzay görevlerinde bir dönüm noktası kabul edilen girişimin saat endüstrisiyle kesiştiği kısımda ise, IWC’nin bu görev için özel olarak tasarladığı yeni modeli IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition “Inspiration4” yer alıyor. Görev boyunca mürettebata eşlik edecek saatler, sonrasında St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi'nin hayat kurtaran çalışmaları için yardım toplamak ve bu çalışmaları desteklemek amacının bir parçası olarak açık artırmaya çıkacak.

iw389110-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-inspiration4-3.jpg

Yeni model 44.5mm çapında ve 15.7mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Göreve özel olarak beyaz seramikten üretilen kasaya, paslanmaz çelik kurma kolu ve kronograf butonları, Inspiration4 temasıyla süslenmiş masif titanyum arka kapak ve basınç değişikliklerine dayanıklı tasarlanmış safir kristal ön cam eşlik ediyor. Manyetik ortamlara dayanım amaçlı tasarlanmış yumuşak demir kafes özelliğine de yer veren eşsiz kasa, 60 metreye kadar su basıncına da dayanım sağlıyor.

iw389110-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-inspiration4-4.jpg

Modelin kadranı da göreve özgü detay ve renklere ev sahipliği yapıyor. Mavi lake zemin üzerine baskı yöntemiyle eklenmiş beyaz yıldızların yer aldığı kadranda bir de Inspiration4 logosu bulunuyor. Tamamı Super-LumiNOVA fosfor dolgulu markörlerin ve kolların görev yaptığı Tri-Compax kronograf dizilimli kadranın saat 3 hizasında gün ve tarih göstergeleri yer alıyor.

iw389110-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-inspiration4-5.jpg

Yeni model, otomatik kronograf özellikli, Caliber IWC 69380 mekanizmayla çalışıyor. In-house kalibre, tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

iw389110-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-inspiration4-6.jpg

Modele deri astarlı beyaz kauçuk kayış ve paslanmaz çelik katlanır toka eşlik ediyor.

Sadece göreve katılacak mürettebata özel üretilen saatler satışa sunulmuyor.

Benzer Haberler