alexa BFI | IWC | Spitfire | Chronograph | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Pilot Spitfire Chronograph BFI Limited Edition

iwclogo.png

2016 senesini ağırlıklı olarak Pilot Koleksiyonu’nda yer alan modellere ayıran IWC, British Film Institute / İngiltere Film Enstitüsü (BFI)’ne özel yeni modeli IWC Pilot Spitfire Chronograph BFI Limited Edition ile saatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

iwc-pilot-spitfire-chronograph-limited-edition-for-bfi-1.jpg

IWC Pilot Spitfire Chronograph modeli temel alınarak hazırlanan limitli saat, bu yıl 60.sı kutlanacak İngiltere Film Enstitüsü - Londra Film Festivali anısına özel olarak tasarlanmış. IWC’nin 2014 senesinden bu yana resmi zaman tutucusu olarak destek verdiği festival, 5 – 16 Ekim tarihleri arasında kutlanacak.

iwc-slider-bfi-film.jpg

Saatin 43mm X 15.5mm ebatlarındaki kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Dengeli tasarımıyla kalınlığını hissettirmeyen kasaya, yansıma önleyici kaplamalı ve kubbe formlu safir kristal cam eşlik ediyor. 60M su geçirmezlik değerine sahip kasanın arka kısmında ise "BFI Film Forever" işlemeli masif paslanmaz çelik kapak yer alıyor.

Kadranın tasarımında güneş ışını yüzey formuna sahip gümüş gri zemin kullanılmış. Mavi tonda hazırlanmış nümerik indeksler ve kollar gümüş gri tonla başarılı bir uyum yakalarken, uygulanan SuperLuminova fosfor malzemesi karanlık ortamlarda da zamanın net bir şekilde okunmasına imkân sağlıyor.

iwc-pilot-spitfire-chronograph-limited-edition-for-bfi-2.jpg

Ref. IW387812 kodu yeni modelin kalbinde IWC’nin kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 89365 referanslı mekanizma bulunuyor. 35 taşlı mekanizma 28800vph hızında çalışıyor. Tam kurulumda 68 saat gibi oldukça başarılı bir güç rezervi sunan mekanizma, Flyback özelliği eklenmiş kronograf modülü taşıyor.

IWC Pilot Spitfire Chronograph BFI Limited Edition kadran tasarımında yer verilen mavi aksesuarlarla uyumlu tonda hazırlanmış timsah derisi kayış ile sunuluyor. Kayışın ucunda ise paslanmaz çelikten yapılmış katlanır toka görev yapıyor.

iwc-pilot-spitfire-chronograph-limited-edition-for-bfi-3.jpg

Sadece 60 adet üretilen saat başta IWC Londra Butik olmak üzere Birleşik Krallık’ta yer alan IWC satış noktalarında saatseverlerle buluşmayı bekliyor.

Benzer Haberler