alexa IW515301 | Laureus Sport for Good | Portugieser | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Hand-Wound MonoPusher Edition Laureus Sport for Good (Ref. IW515301)

IWC, çocuklara ve gençlere hayatlarındaki şiddet, ayrımcılık ve dezavantajların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için sporu merkezine alan Laureus Sport for Good organizasyonu için hazırladığı 14. model ile mercek altında.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-1.jpg

Uzun dönemdir devam eden desteğini sürdüren IWC, bu sene de mavi temalı bir model ile bu anlamlı organizasyona katkıda bulunuyor. Ancak bu sefer karşımızda, hali hazırda ürün grubunda var olan bir modelin mavi kadranlı versiyonu değil, Portugieser ailesinin yepyeni bir üyesi duruyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-7.jpg

Yeni model 46mm çapında ve 13.9mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Geniş çapının yanı sıra ince bezeliyle de bilekte görkemli bir duruş sergileyen kasanın ön ,yüksek kenarlı ve çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam görev yapıyor. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren kasaya, modelin tek tuş kronograf özelliğini kontrol eden butonlu kurma kolu ve Laureus Sport for Good kabartmalı arka kapak eşlik ediyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-3.jpg iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-4.jpg

Tüm Laureus Sport for Good temalı modellerde olduğu gibi IWC Portugieser Hand-Wound MonoPusher da güneş ışını desenli, mavi bir kadran taşıyor. Kadrana Portugieser model ailesinin tipik özelliklerinden rodyum kaplamalı büyük rakam indeks ve yaprak formlu kollar eşlik ediyor. Kadranın geniş çapından ötürü, modelin fonksiyonlarına dair tüm göstergeler hızlı ve net bir şekilde okunabiliyor. Lacivert zeminli diskle tasarlanan tarih göstergesi saat 3 yönünde yer alıyor. Yatay hilal şeklinde hazırlanan güç rezerv göstergesi saat 9 yönünde göze çarpıyor. Kronograf özelliğine ait dakika sayacı saat 12 hizasında yerini alırken küçük saniye sayacı ise saat 6 yönünde bulunuyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-2.jpg

Modelin içinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber 59360. Şimdiye kadar sadece Portofino model ailesinde gördüğümüz bu elden kurmalı özel mekanizma 36 taşlı, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 8 gün (192 saat) gibi mükemmel bir güç rezerv süresi sunuyor. Saat, dakika, küçük saniye ve tarih özelliklerinin yanı sıra, kurma kolu üzerindeki buton vasıtasıyla kontrol edilen tek tuş kronograf özelliği de bulunan mekanizma, ne yazık ki kapalı tasarlanmış arka kapak nedeniyle izlenemiyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-5.jpg

Sadece 500 adet ile sınırlı üretilen IWC Portugieser Hand-Wound MonoPusher Edition Laureus Sport for Good IW515301, ünlü deri ürün markası Santoni tarafından hazırlanmış siyah timsah derisi kayış ve IWC imzalı paslanmaz çelik katlanır toka ile geliyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-8.jpg iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-laureus-sport-for-good-6.jpg

Benzer Haberler