alexa IW390704 | Orlebar Brown | Yacht Club | Portugieser | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph Edition 'Orlebar Brown' (Ref. IW390704)

Bu senenin yeniliklerini ağırlıklı olarak Portugieser Koleksiyonundan seçen IWC, aynı model ailesinin deniz temalı üyesi Yacht Club Chronograph Edition 'Orlebar Brown' ile şıklığı ve sportifliği bileklere taşıyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-1.jpg

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph, tanıtıldığı ilk günden bu yana koleksiyonun en ilgi çekici modellerinden olmaya devam ediyor. İnceleme için seçtiğimiz model ise ünlü İngiliz mayo markası Orlebar Brown ortaklığı ile geliyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-8.jpg

Modele geçmeden önce Orlebar Brown hakkında kısa bir bilgi verelim. Marka, Kreatif Direktörü Adam Brown'ın, genelde iyi giyimli erkeklerin sosyalleşmek için giydikleri ile deniz/havuz gibi ortamlar için tercih ettikleri arasında bir kopukluk olduğunu fark etmesi ile doğuyor. Şık mayolar tasarlamaya karar veren Brown, tasarımlarında ayarlanabilir yan şeritler ve dört parçalı bel bandı gibi terzi-işi detaylara yer veriyor. Her sene yenilenen koleksiyonlarıyla müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi sunan marka, 5 yıl garanti süresiyle de ürünlerine ne denli güvendiğini vurguluyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-9.jpg

İnceleme köşemize konuk olan model, genel anlamda Portugieser Yacht Club Chronograph ortak özelliklerini taşımakla birlikte marka ortağı Orlebar Brown’a gönderme yapan detaylara da yer veriyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-2.jpg

Model, 44.6mm çapında ve 14.4mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik kasanın ön ve arka yüzünde, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. 60m su basıncına dayanıklı üretilen sportif kasaya, model ailesinin klasik detaylarından piston tarzı kronograf butonları ve kalın kurma kolu koruma çıkıntıları eşlik ediyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-3.jpg

Yeni modele, deniz temasına uygun tasarlanmış, mavi bir kadran eşlik ediyor. Bi-Compax kronograf tarzı tasarlanan kadranın saat 12 ve 6 konumlarında at-kadranlar yer alıyor. Rodyum kaplamalı büyük rakam indekslerde ve yaprak tarzı kollarda Super-LumiNOVA fosfor dolgusu bulunuyor. Temiz yerleşimi ile net ve rahat okunabilirlik sunan kadrana, modelin sportif temasını öne çıkaran beyaz zeminli alt-kadran ve kırmızı kronograf saniye kolu gibi şık detaylar eşlik ediyor. Saat 6 konumunda yer alan tarih penceresi, beyaz zeminli diskiyle kadran bütünlüğünü bozmadan görevini yerine getiriyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-kapak.jpg

Modele, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber IWC 89361 hayat veriyor. Saat, dakika ve küçük saniye fonksiyonlarının yanı sıra Flyback Chronograf özelliğine de yer veren otomatik mekanizma, 4Hz (28.2800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 68 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-4.jpg

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph Edition 'Orlebar Brown' Ref. IW390704, kauçuk üzerine tekstil örgü uygulamalı mavi kayış ve Orlebar Brown mayolarından esinlenen ve markanın imzasını taşıyan simetrik toka ile geliyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-6.jpg iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-7.jpg

Benzer Haberler