alexa IW390704 | Orlebar Brown | Yacht Club | Portugieser | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph Edition (Ref. IW390704)

IWC’nin Yacht Club kronografı, Orlebar Brown tasarımıyla yelken açıyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-1.jpg

Lüks saat markaları, tasarımcılarla çalışmayı seviyor. Tasarımcılarla çalışmak yalnızca farklı bir göz kazandırmakla kalmıyor, günümüz moda kodlarını yakından takip eden insanların dikkatini çekmeyi de başarıyor. IWC de İngiliz giyim markası Orlebar Brown ile iş birliği yaparak koyu mavi, beyaz ve kırmızı detayların hâkim olduğu Portugieser Yacht Club Chronograph Edition “Orlebar Brown” modeliyle, modayı takip eden saatseverleri karşılıyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-7.jpg

Orlebar Brown, fotoğrafçı Adam Brown ve Julia Simpson-Orlebar’ın iş birliğiyle 2007 yılında kuruldu. Önceli yalnızca erkek yüzme şortları tasarlayan marka, ününe ün kattıkça, farklı spor ve ‘smart casual’ kıyafetler alanlarında da uzmanlaştı. Orlebar Brown yüzme şortlarını diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerden biri, geleneksel erkek pantolonları gibi tasarlanmış, fermuarlı ve ayarlanabilir yan bağlantılara sahip olmasıydı. Saat iş birliğine ek olarak IWC ve Orlebar Brown, ortaklıklarını kutlamak için, tatil kıyafetlerinden oluşan bir ‘Capsule Collection’ tasarladılar.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-8.jpg iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-9.jpg

IWC, 2020’nin başlarında, markanın üçüncü nesil Portugieser Yacht Chronograph’ını, tarih penceresinin farklı bir yerde konumlandırarak, daha büyük kasada ve yeni bir bilezikle saatseverlerle buluşturmuştu. IWC x Orlebar Brown modeli de yakın zamanda yenilenen Ref. 3907’yi kendine baz alıyor. Hatırlayacaksınız, Yacht Club Chronograph modelleri, Portugieser koleksiyonuna 2010 yılında katılmış ve tamamı marka tarafından geliştirilen flyback kronograf mekanizmayla sunulmuştu. Bu kronografları diğerlerinden ayıran en büyük özellik, kronograf saat ve dakika için bir tek alt kadran kullanmasıydı.

iw390701-iwc-schaffhausen-portugieser-yacht-club-moon-tide-and-chronograph-2020.jpg

Portugieser koleksiyonunun en sportif modellerini barındıran Yacht Club modelleri, orijinal 1939 Portugieser’in ruhunu yakalamak için tasarlanmıştı.

iwc-first-portugieser-wristwatch-1939.jpg

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph Edition “Orlebar Brown”, 44.6mm çapında paslanmaz çelik kasayla geliyor. Cilalanmış kasanın her iki yüzünde de her iki tarafı da yansıma önleyici kaplamalı safir kristal cam bulunuyor. Bu haliyle kasa, 60 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Saat 3 konumunda yer alan ayar kolunun iki yanında, Yacht Club modellerinin alametifarikası duba şeklindeki kronograf butonları bulunuyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-2.jpg

Portugieser Yacht Club kronograflar, daha önce de mavi kadran rengiyle bizlerle buluşmuştu. Ancak bu modele, ‘navy blue’ adı verilen oldukça koyu maviyle lacivert arası renk eşlik ediyor. Saat 12 konumundaki kronograf saat/dakika sayacı da kadranla aynı rengi paylaşıyor, 12 sayısı ve 60 ila 10 arası, parlak kırmızı renkle detaylandırılıyor. Tarih penceresine ev sahipliği yapan küçük saniye alt kadranına beyaz renk hâkim, numaralardaysa mavi renk kullanılmış. Büyük rakamların hemen yanındaki saat markörlerinde ve rodyum kaplamalı yaprak şeklindeki kollarda fosfor kullanılmış.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-3.jpg iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-4.jpg

Orlebar Brown ile iş birliğinin diğer bir ayırt edici özelliği, kendini yeni kayışta belli ediyor. Kauçuk kayışın üst tarafı ip dokuma gibi görünen tekstilden üretilmiş.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-6.jpg

Yacht Club Chronograph Edition “Orlebar Brown”, tam kurulumda 68 saatlik güç rezervi sağlayan otomatik Caliber 89361 ile çalışıyor. Şık model, web sitesinde, 12,900 CHF fiyat etiketiyle saatseverlerle buluşuyor.

iw390704-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-edition-orlebar-brown-5.jpg

Benzer Haberler