alexa IW390507 | Chronograph Summer Edition | Yacht Club | Portugieser | IWC | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Yacht Club Chronograph Summer Edition Ref. IW390507

iwclogo.png

IWC Schaffhausen, sportif temalı ve denizlerden ilham alan tasarımı ile ürün grubuna katıldığı günden bu yana büyük ilgi gören Portugieser Yacht Club Chronograph model ailesinin yeni üyesi Summer Edition’ı tanıttı.

iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-1-.jpg

Yeni model, 43.5mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa içerisinde geliyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri 60 metre / 6 bar olarak ayarlanmış. Model ailesinin karakteristik özelliklerinden piston tarzı kronograf butonları ve kasaya gömük duran kilitli ayar tepesi bu modelde de yer almaya devam ediyor.

iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-7-.jpg iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-8-.jpg

iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-6-.jpg

Modelin en ayırt edici özelliği şüphesiz kadranı. Yazı ve açık denizleri çağrıştıran mavi tonunda hazırlanmış kadran üzerinde kontrast beyaz renk kronograf alt-kadranları kullanılmış. Super LumiNOVA fosfor malzemesi dolgulu kolların ve rodyum kaplama büyük rakam indekslerin eşlik ettiği kadranın saat 3 yönüne tarih özelliğine ait pencere yerleştirilmiş.

iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-2-.jpg iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-5-.jpg

Yeni model markanın in-house mekanizmalarında Caliber 89361 ile hayat buluyor. Flyback kronograf özellikli otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 68 saatlik güç rezervi sunuyor.

iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-11-.jpg

Modelin bir diğer önemli özelliği de kayışı. Portugieser Yacht Club Chronograph model ailesinden aşina olduğumuz kauçuk kayış, kadranla ile uyumlu mavi tonda tasarlanmış. Kayışın uç kısmında ise IWC imzalı mat paslanmaz çelik katlanır klips kullanılmış. Koleksiyonda bir de açık gri kayış alternatifi yer aldığını da hatırlatalım.

iw390507-iwc-portugieser-yacht-club-chronograph-summer-edition-9-.jpg

Benzer Haberler