alexa IWC Schaffhausen | Silver Spitfire | Boultbee Flight Academy | Steve Boultbee-Brooks | Sektörden | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Schaffhausen’den Silver Spitfire’ın Dünya Turuna Destek

iwclogo.png

IWC Schaffhausen, “Silver Spitfire – The Longest Flight” yolculuğunun ana sponsoru oldu. Bu özel etkinliğe konu olan ve kendine has krom detaylarla restore edilen klasik Spitfire tipi uçak, önümüzdeki yaz Londra’dan start alacak uzun bir yolculuğa hazırlanıyor.

iwc-schaffhausen-silver-spitfire-2-.jpg

Yapım yılı 1943 olan uçağın birkaç aylık süre zarfında 30 farklı ülkenin yer aldığı, 43000km’yi aşan bir yolculuk yapması ön görülüyor. Uçuş için çizilen rota, İngiliz yapımı ikonik uçağın özgün tasarımına ve eşsiz mühendisliğine saygı duruşunda bulunuyor. Projenin arkasındaki isimler ise İngiltere’nin güneyinde Goodwood Estate bölgesinde faaliyetlerine devam eden Boultbee Flight Academy’nin kurucuları Steve Boultbee-Brooks ve Matt Jones.

steve-boultbee-brooks-.jpg

Steve Boultbee-Brooks

80 yılı aşkın zamandır pilot saatleri üretmeye devam eden IWC, geçtiğimiz yıllarda Spitfire’ın anısına özel üretim modeller tasarlamıştı. IWC’nin projeye verdiği destek, markanın havacılık konusundaki tutkusunu da bir kez daha gözler önüne seriyor. Bunun yanında projeye konu Spitfire’ın vizyoner mühendisliği ve zamana meydan okuyan tasarım, Schaffhausen’li uzman ellerden çıkan pilot saatleriyle özdeşleşiyor.

iwc-schaffhausen-pilots-watch-spitfire-1-.jpg iwc-schaffhausen-pilots-watch-spitfire-2-.jpg

Bu özel proje vesilesi ile IWC, dünyanın ilk resmen onaylanan Spitfire uçuş akademisi olan Boultbee Flight Academy ile başladığı marka ortaklığını da müjdeliyor.

iwc-schaffhausen-silver-spitfire-1-.jpg

Dünya turu, önümüzdeki yaz İngiltere’den start alacak. İlk bölümü Kanada üzerinden ABD’ye varış ile geçecek olan rota, uçuş ekibine kutup bölgesinin nispeten yumuşak ikliminden de yararlanma fırsatı sunacak. Sonrasında Güney Doğu Asya bölgesine yönelen rota Hindistan üzerinden Orta Doğu’ya sonrasında ise tekrar Avrupa’ya uzanacak.
Benzer Haberler