alexa IWC | Schaffhausen | Portofino Chronograph 39 Edition | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Schaffhausen Portofino Chronograph 39 Edition Laureus Sport for Good REF. IW391408

IWC Schaffhausen, İspanya'nın Sevilla kentinde düzenlenen 2022 Laureus Dünya Spor Ödülleri vesilesiyle, Laureus Sport for Good'un dünya çapında üstlendiği çalışmalara verdiği desteği vurgulamak için tasarladığı Portofino Chronograph 39 Edition “Laureus Sport for Good” modelini tanıttı.

Markanın Laureus Sport for Good Vakfı ile iş birliği içinde piyasaya sürdüğü 16. edisyon olan yeni model, sadece 1000 adet ile sınırlı üretiliyor. 

iwc-scaffhausen-dan-portofino-chronograph-39-1.jpg

Modele geçmeden önce Laureus Sport for Good Vakfı ve genel amacını bir hatırlayalım. 50’den fazla ülkede faaliyetlerine devam eden vakıf dünya çapında desteklediği 250’den fazla programla, çocukların ve gençlerin hayatını sporu kullanarak değiştirmeyi amaçlıyor. Bunun yanı sıra, toplumsal değişimi teşvik etmeyi, şiddet ve ayrımcılığa son vermeyi de ana hedefleri arasına koyuyor.

iwc-scaffhausen-dan-portofino-chronograph-39-4.jpg

Laureus Dünya Spor Ödülleri, her yıl tüm spor dallarında en iyi sporcuları, sporcuları ve takımları onurlandıran önde gelen küresel spor ödülüdür. Adaylar, küresel spor medyası dünyasından 1300'den fazla temsilciden oluşan bir panel tarafından seçiliyor. Ödül kazananlar, organizasyonu desteklemek için zamanlarını gönüllü olarak veren, yaşayan en büyük 71 spor efsanesinden oluşan bir kolektif olan nihai spor jürisi Laureus World Sports Academy tarafından oylanıyor.

iwc-scaffhausen-dan-portofino-chronograph-39-5.jpg

IWC'nin her yıl tüm Laureus programları kapsamında düzenlediği çizim yarışmasında kazanan eserin gravürü, o sene için tasarlanan modelin arkasında yer alıyor. Bu senenin kazananı olan 15 yaşındaki Jatin Malhan tarafından yaratılan çizim, eşit olarak birleşmiş elleri tasvir ediyor.

iwc-scaffhausen-dan-portofino-chronograph-39-3.jpg

Yeni modelin 39mm çapında ve 12.8mm yüksekliğinde tasarlanan kasası, paslanmaz çelikten üretiliyor. Ön yüzünde bombeli ve yansıma önleyici kaplamalı safir kristal camın yer aldığı kasanın arka kapağında ise, IWC'nin bu yıl düzenlediği çizim yarışmasında kazanan eserin gravürü bulunuyor. 

iwc-scaffhausen-dan-portofino-chronograph-39-2.jpg

Koleksiyon ile özdeşleşen mavi tonunda hazırlanan kadranın altında, otomatik kronograf özellikli Caliber 79350 görev yapıyor. Şık modele siyah dana derisi kayış eşlik ediyor.

Benzer Haberler