alexa IWC | Yeni Üretim Merkezi | Christoph Grainger-Herr | Schaffhausen | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Yeni Üretim Merkezi Görkemli Bir Açılış İle Hizmete Girdi

iwclogo.png

2018 yılında kuruluşunun 150. yılını kutlayan IWC Schaffhausen, bu kapsamda birçok yeni modelini SIHH fuarında saat severlerin beğenisine sunmuştu. Ünlü marka, koleksiyonuna eklediği yeni modellerden sonra, İsviçre’nin Schaffhausen kentinde açılışını gerçekleştirdiği yeni üretim merkezi ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. 27 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen açılışta dünyanın farklı ülkelerinden önemli isimler bir araya geldi.

iwc-yeni-fabrika-3-.jpg iwc-yeni-fabrika-8-.jpg

IWC’nin sadece 21 ayda tamamlanan yeni üretim merkezi, İsviçre’nin Schaffhausen şehrinin biraz dışında yer alıyor. Toplamda 13.500 metrekarelik bir alanda yer alan fabrika, mekanizmadan kasaların üretimine kadar tüm parçaları aynı tesis içerisinde üretip montajlayacak. IWC’nin COO’su Andreas Voll bu adımı hep hayal ettiklerini ve artık hayata geçirdiklerini ifade etti.

iwc-yeni-fabrika-2-.jpg iwc-yeni-fabrika-1-.jpg

IWC CEO’su Christoph Grainger-Herr ise bu dönüm noktasını şu sözlerle anlatıyor:

IWC’nin yeni üretim merkezi, saat tasarımı ve oluşumu için optimum koşullar ve çalışanlar için mükemmel bir çalışma ortamı sunmanın çok ötesine geçiyor. IWC’nin ruhunu vücuda getirirken dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere mekanizma ve kasalarımızın nasıl üretildiğini yakından görme fırsatı sunuyor.

iwc-yeni-fabrika-5-.jpg iwc-yeni-fabrika-4-.jpg

Yeni üretim tesislerinin açılmasıyla markalar, teknolojinin limitlerini zorlayarak farklı materyaller, daha dakik mekanizmalar ve yüksek üretim adetlerine ulaşabilecekler. Özellikle Endüstri 4.0 sayesinde, insan kaynaklı hataların minimuma ineceği kanaatindeyim.

iwc-yeni-fabrika-7-.jpg iwc-yeni-fabrika-6-.jpg

Benzer Haberler