alexa Alec Monopoly | Astronomia | Jacob & Co. | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jacob & Co. Astronomia Alec Monopoly

Egzotik modellerin lider isimlerinden Jacob & Co., Haute Horlorgerie kategorisindeki başarılı temsilcisi Astronomia koleksiyonuna yeni bir model ekledi. Sadece 9 adet ile limitli üretilen model, ünlü sanatçı ve ressam Alec Monopoly imzasını taşıyor.

jacob-co-astronomia-alec-monopoly-1.jpg

Yeni model, Astronomia konsepti bünyesinde birçok sanatsal çalışmaya yer veriyor. Modelin minyatür bir Terrarium görüntüsü sunan kasası 50mm çapında ve 25mm yüksekliğinde üretiliyor. 18K pembe altından üretilen kasanın ön yüzünde yer alan oldukça yüksek tasarlanmış safir kristale, arka kapakta ve kasanın kenar kısımlarında yer alan safir kristal açıklıklar eşlik ediyor. Saatin tüm bileşenlerini gözler önüne seren kasanın kurma kolu ise arka tarafında yer alıyor.

Modelin içerisinde, siyah aventurin (yıldıztaşı) malzemeden üretilmiş bir kadran bulunuyor. Zemin deseni ile yıldızlı bir gökyüzünü andıran kadranda tamamen dönebilen dört kol bulunuyor. Zaman, yeşil kollarla donatılmış, Romen rakam markörlü alt-kadrandan okunabiliyor. Tüm bunların yanında, “para” temalı karakterlerden oluşan bileşenler, modeli egzotik ile absürd arasında gidip gelen bir görünüme kavuşturuyor.

jacob-co-astronomia-alec-monopoly-2.jpg jacob-co-astronomia-alec-monopoly-4.jpg

Tamamlı Alec Monopoly tarafından elle hazırlanıp boyanmış figürler arasında ilk dikkati çeken, kollarını iki yana açmış ve dolar banknotlarıyla bezenmiş, şapkalı Alec Monopoly figürü oluyor. Sonrasında Donald Duck çizgi romanlarından tanıdığımız Scrooge McDuck (Varyemez Amca) göze çarpıyor. Hemen yanında Monopoly oyunundan hatırladığımız Mr. Monopoly ve elinde erimiş dondurması bizlere göz kırpıyor. Asortik kadran, son olarak bir de renklerle ve illüstrasyonlarla stilize edilmiş bir dolar işaretine ev sahipliği yapıyor.

jacob-co-astronomia-alec-monopoly-5.jpg jacob-co-astronomia-alec-monopoly-3.jpg

Tabi bu ilginç detayların yanında belki biraz gölgede kalsa da, kadranda aynı zamanda magnezyumdan yapılmış ve elle lake uygulanmış dünya figürü ve yüzeyinde 288 adet faset bulunan Jacob-kesim 1ct küre pırlanta gibi detaylar da yer alıyor.

jacob-co-astronomia-alec-monopoly-7.jpg

Yeni modele, Jacob & Co. tarafından tasarlanıp üretilen Caliber JCAM25 hayat veriyor. Hemen her bileşeni yüksek saatçilik standartlarına uygun şekilde elle işlenen kurmalı mekanizma, uydu tipi gösterim şekline hayat verirken, çift akslı Tourbillon gibi ekstrem bir komplikasyona da ev sahipliği yapıyor.

jacob-co-astronomia-alec-monopoly-6.jpg

El dikişi siyah timsah derisi kayış ve 18K pembe altın katlanır toka ile tamamlanan model için belirlenen liste fiyatı ise USD 600,000 (ABD liste fiyatı).

Benzer Haberler