alexa Jacob & Co | Baselworld 2016 | Astronomia | Twin | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jacob & Co Baselworld 2016 Yenilikleri

Jacob-co-Logo.jpg

Jacob & Co limitleri zorlama konusuna hiç de yabancı olmayan markaların başında geliyor. Lüks alışveriş sektöründe 30. Yılını kutlayan markanın Baselworld 2016 fuarında saat severlerin beğenisine sunmaya hazırlandığı yeni modelleri, yine yüksek saatçiliğin limitlerini zorlayan komplikasyonlar barındırıyor.

Jacob & Co’nun kurucusu ve CEO’su Jacob Arabo da tıpkı markanın hayat verdiği ürünler gibi limitleri zorlamayı seven bir karaktere sahip. ABD’ye 14 yaşında gelen ve ayağının tozuyla bir mücevher ustasının yanında çalışmaya başlayan Arabo’nun kendine ait ilk atölyesini açması için üç sene gibi bir zaman yeterli olmuş. Üretici ve tasarımcı vasıfları sayesinde kısa zaman içinde sektörde kendine iyi bir yer edinen Arabo, kendi markasına ait ilk mağazasını New York’ta açmış.

Markanın saatçilik serüveni ise çıkar çıkmaz popüler olan beş farklı saat dilimine aynı kadranda yer ver pilli saati ile başlıyor. Takvimler 2005’i gösterdiğinde ilk mekanik saati Quenttin’i saat severlerle buluşturan marka, hem tasarım konusundaki başarısı hem de 31 gün güç rezervine sahip dikey tourbillon eşapmanlı mekanizmasıyla dikkatleri üzerine toplamayı başarmış.

Jacob & Co Astronomia  Sky Celestial Panorama Gravitational Triple Axis Tourbillon

Baselworld 2016 bünyesinde tanıtımı yapılacak ilk model Jacob & Co Astronomia  Sky Celestial Panorama Gravitational Triple Axis Tourbillon markanın ‘’eşsiz ‘’ kelimesini nasıl yeniden tanımlandırdığına örnek teşkil edecek detaylar barındırıyor.2014 senesinde saat severlerin beğenisine sunulan Astronomia Gravitational Triple Axis Tourbillon modelinin güncellenmiş hali olarak adlandırabileceğimiz bu yeni versiyon, tıpkı ilk örnekte olduğu gibi ciddi komplikasyonlara yer veren özel bir mekanizmaya sahip. Oval cam kubbe içerisinde üç boyutlu şekilde sunulan yıldız zamanı fonksiyonu ve gece/gündüz göstergesi gibi özellikler ile donatılmış saatin Baselworld 2016 fuarında yapılacak tanıtımını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Jacob-Co-Astronomia-Sky-Celestial-Panorama-Gravitational-Triple-Axis-Tourbillon.jpg

Jacob & Co Twin Turbo Twin Triple Axis Tourbillon Minute Repeater

Markanın Baselworld 2016 fuarında saat severlerle buluşturmayı planladığı diğer modeli ise Grand Complication tasarımını spor bir karakterle sunan Jacob & Co Twin Turbo Twin Triple Axis Tourbillon Minute Repeater.

Jacob-Co-Twin-Turbo-Twin-Triple-Axis-Tourbillon-Minute-Repeater-1.jpg

Yine limitleri zorlayan komplikasyonlar ile donatılmış bir modelle saat meraklılarının nefesini kesmeye hazırlanan Jacob & Co, sektördeki 30. Yılını da unutulmaz ürünler ile taçlandırmayı hedeflemiş.

Jacob-Co-Twin-Turbo-Twin-Triple-Axis-Tourbillon-Minute-Repeater-3.jpg

Bir yerine iki adet üç akslı tourbillon eşapmanı aynı mekanizmaya yerleştirmeyi başaran marka, bununla da yetinmeyip mekanizmaya bir de Minute Repeater modülü eklemiş. Katedral tarzı gonglara sahip düzeneğin en önemli özelliklerinden biri de saat ve dakika dışında 10dk’lık bölümleri de algılayabiliyor olması.

Jacob-Co-Twin-Turbo-Twin-Triple-Axis-Tourbillon-Minute-Repeater-2.jpg

İsminde yer alan Twin Turbo ibaresine göndermeler yapan tasarım detaylarına sahip modelin kasasında sağlamlığı ve hafifliği ile ön plana çıkan titanyuma, otomotiv sektöründe sıkça kullanılan karbon eşlik ediyor.

Her iki modelinde de resmi tanıtımı için Baselworld 2016 fuarı planlanmış. Bu muhteşem saatlerin Jacob & Co fuar standından fotoğrafları ve detayları incelemeleri için Horobox’tan ayrılmayın..!

Benzer Haberler