alexa TT200.40.NS.NK.A | Twin Turbo Furious | Jacob & Co | Baselworld 2018 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jacob & Co Twin Turbo Furious Ref. TT200.40.NS.NK.A

Jacob-co-Logo.jpg

Jacob & Co yeni modeli Twin Turbo Furious için “Watch Of All Extremes” sloganını uygun görmüş. Oysa saati elinize aldığınızda markanın bu söylemiyle ne kadar da mütevazı davrandığını anlamanız yalnızca birkaç saniyenizi alıyor. Karşınızda süper egzotik Twin Turbo Furious.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-2.jpg

Jacob & Co’nun genel ürün portföyü için sıra dışı, çizgi ötesi, geleneksellikten uzak, egzotik ve benzeri birçok heyecan verici yakıştırmayı yapmak mümkün ancak Twin Turbo Furious ile tüm bu kelimeler her zamankinden daha çok anlam kazanıyor.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-1.jpg

57mm x 52mm x 17mm ölçülerinde 18K pembe altın ve karbon fiber bileşiminden oluşan kasaya sahip Twin Turbo Furious, kavisli arka kapağı sayesinde ölçülerinin izin verdiği maksimum konforu vaat ediyor. Tam 88 ayrı parçanın birleşiminden oluşan kasa karmaşık yapısı mekanizmanın karmaşıklığının yanında devede kulak kalıyor. Ön ve arka yüzeylerinde safir kristal cama yer verilen modelin su geçirmezlik düzeyi 30 metre ile sınırlandırılmış.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-3.jpg tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-5.jpg

Saatin sağ yanında yer alan kurma kolu, geleneksel tasarımlardan çok farklı bir kilit mekanizmasına sahip. Kilit aynı zamanda kurma kolunun kolayca kavranıp kurma işleminin çok daha pratik şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. 18K altından imal edilen tepe, aynı zamanda entegre tek tuş kronograf butonu görevini de üstlenmiş durumda. Kronograf fonksiyonunun başlatma durdurma ve sıfırlama işlemleri, kurma koluna bastırılarak ve peş peşe gerçekleştiriliyor.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-4.jpg

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-6.jpg tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-7.jpg

Kompleks kadran dizilimi, saat ve dakika koluna ilaveten saat 9 yönünde küçük saniye göstergesini barındırıyor. Referans zamanının saat ve dakika sayaçları saat 6 yönünde yer alırken saniye sayacı kadranın çevresine konumlandırılmış. Kadranın altında iki adet 3 eksenli Tourbillon kafesi ve kafeslerin arasında da güç rezervi göstergesi bulunuyor.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-11.jpg

In-house üretilen kurmalı Caliber Ref. JCFM05, 34mm x 46mm x 13,7mm ölçülerinde ve, sıkı durun, tam 832 parçadan oluşuyor. İki adet yüksek hızlı 3 eksenli Tourbillon, 1. eksendeki turunu 24, 2. eksendekini 8, 3. eksendekini ise 30 saniyede tamamlıyor. Her iki Tourbillon kafesi ortasında bulunan regülatör ise zaman tutma hassasiyetini en yüksek seviyeye çıkaran önemli parçalardan biri. Tourbillon balansların eşit hızlarda dönmesini sağlayan mekanizma, tek tuş kronograf ve onluk Minute Repeater komplikasyonlarına da sahip. Kasanın sol yanındaki kol yardımıyla aktive edilen onluk Minute Repeater, alışılmışın dışında çift tonlu vuruşları 15’er yerine 10’ar dakikalık aralıklar için yapıyor. Modele özgü beğenmediğim yegane detay da burada kendini gösteriyor. Saat ve dakika için Minute Repeater tarafından üretilen sesin ton farkı bir hayli az. Evet, kusur bulmak için gerçekten epey uğraştığımı bu noktada itiraf etmeliyim. 21600vph’de çalışan 75 taşlı mekanizma tam kurulumda 50 saatlik güç rezervine sahip.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-8.jpg

Jacob & Co Twin Turbo Furious, baklava desenli siyah deri kayışa ve kasası gibi 18K pembe altından üretilen katlanır tokaya sahip. Yalnızca 18 adetle sınırlı sayıda üretilen modelin liste fiyatı 525.000 CHF olarak belirlenmiş. Bu konuya dair yorumları da değerli okuyucularımıza bırakıyorum.

tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-9.jpg tt200-40-ns-nk-a-jacob-co-twin-turbo-furious-10.jpg

Benzer Haberler