alexa Jaeger-LeCoultre’a Yeni Marka Elçisi | Benedict Cumberbatch | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre’a Yeni Marka Elçisi

jaeger-lecoultre-logo.jpg

Jaeger-LeCoultre’un yeni marka elçisi dünyaca ünlü yıldız Benedict Cumberbatch oldu.

Tanınmış aktör, son derece iyi bir oyuncu olmasını yanı sıra, aile babası özelliği ve kendini büyük bir enerjiyle yardım faaliyetlerini adaması ile günümüzün zarif ve girişimci erkeğinin kusursuz temsilcisi olarak görülüyor.

 ‘Doktor Strange’ adlı filmde Benedict’in canlandırdığı karakter, arkası oymalı Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual takıyordu. Bu romantik oyma yazı aynı zamanda filmin olay örgüsünün içinde önemli bir parça olarak da yer almıştı.

Jaeger-LeCoultre-Master-Ultra-Thin-Perpetual-5.jpg

Biyografi Akademi Ödülleri (Oscar) adayı Benedict Cumberbatch özellikle ‘Sherlock’ adlı televizyon dizisinde canlandırdığı, diziye adını veren rolle tanınıyor. Hayat verdiği Sherlock Holmes karakteri ona uluslararası alanda şöhret ve en iyi erkek oyuncu dalında Emmy dahil birçok ödül getirdi. Benedict bol ödüllü ‘Enigma’ filminde çizdiği Alan Turing portresiyle de BAFTA ve Altın Küre’nin yanı sıra Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. Ayrıca BBC dizisi ‘The Hollow Crown’daki III. Richard rolüyle BAFTA adayı oldu. Diğer önemli filmleri arasında ‘Wikileaks: Beşinci Kuvvet’, ’12 Yıllık Esaret’, ‘Kara Düzen’, ‘Bilinmeze Doğru Star Trek’ ve ‘Köstebek’ var. ‘Hamlet’ ve ‘Frankenstein’ adlı tiyatro oyunlarında sahneye çıktı. Daha yakın bir zamanda Marvel imzalı ‘Doktor Strange’ filminde Stephen Strange, BBC’nin televizyon uyarlaması ‘The Child In Time’da Stephen ve yılsonunda yayınlanması beklenen ‘Melrose’ adlı mini dizide de Patrick Melrose karakterlerini canlandırdı.

Benedict’e sanata ve yardım faaliyetlerine yaptığı katkılar nedeniyle Haziran 2015’te Kraliçe II. Elizabeth tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı (Commander of the Order of the British Empire / CBE) verildi.

Benzer Haberler