alexa Homage to the Metiers Rares | Jaeger LeCoultre | Yeni Modeller | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Homage to the Métiers Rares

jaeger-lecoultre-logo.png

İsviçre’nin önde gelen lüks saat üreticilerinden Jaeger-LeCoultre, farklı ve nadir rastlanan el işçiliklerini günümüzle buluşturan üç yeni modele hayat veriyor. Hayranlık uyandıran yeteneklerin saat sevgisi ile buluştuğu modeller “Jaeger-LeCoultre Homage to the Métiers Rares “ başlığı altında saat severlerin beğenisine sunuluyor.

Jaeger-LeCoultre-Homage-1.JPG

Master Grande Tradition à Répétition Minutes

Markanın köklü geçmişinden esintiler taşıyan Master Grande Tradition à Répétition Minutes modeli, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli ressamlarından sayılan Van Gogh’un “Starry Night over the Rhône “ adlı çalışmasına göndermeler yapan el işlemesi minyatür kadran süslemesiyle farklı bir boyuta taşınmış.

Jaeger-LeCoultre-Homage-2.JPG

39mm çapa sahip ve 18K pembe altından üretilmiş kasa içinde sunulan saatin üretim adedi 18 ile sınırlandırılmış. Kadranda yer alan gökyüzü ilustrasyonunda, derin ve koyu renklerin başarılı harmonisi Grand Feu tarzı emaye üzerine işlenmiş.

Jaeger-LeCoultre-Homage-3.JPG

Müzik tutkunları için mükemmel bir Minute Repeater 
Mancınık tarzı çekiçleri, kristal gonkları ve hem ergonomik de hem de kullanıcı dostu buton tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplayan bu minute repeater modeli özellikle temiz ve dolgun ses tonunda ürettiği modellerle benzerlerini geride bırakıyor.

Jaeger-LeCoultre Calibre 942 

Jaeger-LeCoultre-Homage-4.JPG

28800vph hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizma toplamda 437 ayrı parçadan oluşuyor. İçinde yer alan minute repeater modülüne rağmen sadece 7,17mm kalınlığa sahip mekanizmanın güç rezervi ise tam kurulumda 40 saat olarak belirtiliyor. Geleneksel İsviçre saatçiliğinin neredeyse tüm klasik motiflerine yer veren dekorasyonuyla göz dolduran mekanizma masif pembe altından yapılmış rotoruyla da hem lüks hem de zarif bir havaya bürünüyor.

Master Grand Tourbillon Enamel

Jaeger-LeCoultre-Homage-5.JPG
Jaeger-LeCoultre fabrikası bünyesinde yer alan Nadir Sanatlar Atölyesi (Métiers Rares Atelier ) tarafından tasarlanan kadranın üzerinde “paillonné  “ olarak da bilinen yaprak şeklinde kesilmiş küçük altın ve gümüş parçaların emaye üzerine işlenmesi tekniği kullanılmış.
Jaeger-LeCoultre-Homage-6.JPG
Gelenekselliğin yenilikle buluşması 
Markanın sürekli kendini geliştiren teknolojisini gözler önüne seren Tourbillon kafesi ultra hafif titanyumdan üretilmiş. Hem çalışma hassasiyeti hem de dayanıklılık açısından mükemmel sonuçlar veren Tourbillon kafesine ev sahipliği yapan kasa ise 43mm çapında ve 18K beyaz altından üretilmiş şekilde tasarlanmış.

Jaeger-LeCoultre Calibre 978

Jaeger-LeCoultre-Homage-7.JPG

302 ayrı parçadan oluşan mekanizmanın çalışma hızı 28800vph olarak belirlenmiş. Tam kurulumda 45 saat güç rezervi sunan mekanizmanın Tourbillon eşapmanı dâhil tüm süslemeleri klasik Côtes de Genève tarzında ve elle işlenmiş.

Master Grande Tradition a Quantieme Perpetuel 8 Jours SQ 

Jaeger-LeCoultre-Homage-9.JPG
1928 senesine ait Grand Complication özellikli bir cep saatinde esinlenerek tasarlanan modelin el işleme, iskelet form ve emaye kaplama gibi özeliklere aynı anda yer verilmiş.

Métiers Rares Atelier bünyesinde yer alan sanatçıları modern ve deneysel tasarımlar konusunda da ne derece başarılı olduğunu gözler önüne seren model 42mm çapında ve 18K beyaz altından üretilmiş bir kasa ile sunuluyor. Üretim adedi ise 200 ile sınırlandırılmış.

Zengin takvim özellikleri 
Marka tarafından üretilen en komplike mekanizmalardan olan Jaeger-LeCoultre Calibre 876SQ ile hayat bulan modelin bünyesinde zaman ölçümü ile ilgili hemen hemen her fonksiyona yer verilmiş. Saatin özellikleri arasında tarih, haftanın günü, ay, dört haneli yıl göstergesi ve ayın evreleri gibi fonksiyonlar yer alıyor. Bu fonksiyonların yanında güç rezerv göstergesi ve gece/gündüz indikatörü de kadranda yerini alıyor.

Jaeger-LeCoultre Calibre 876SQ  

Elden kurgulu tasarlanan mekanizma 28800vph hızında çalışıyor. 262 ayrı parçadan oluşan mekanizma 6,60mm kalınlığının yanı sıra 8 günlük güç rezerviyle de dikkat çekiyor. Kalibre bünyesinde yer alan tüm takvim fonksiyonları 2100 yılına kadar ayar gerektirmiyor.

Benzer Haberler