alexa Q5273480 | Tourbillon Celeste | Grande Tradition | Master | Jaeger-LeCoultre | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Céleste (Ref. Q5273480)

Jaeger-LeCoultre, uçan tourbillon’u ve yıldızları şiirsel görünümle bileklere taşıyor.

q5273480-jaeger-lecoultre-master-grande-tradition-tourbillon-celeste-1.jpg

Her yeni modeliyle saatseverleri heyecanlandırmayı başaran lüks saat markası Jaeger-LeCoultre, bu yıl 15. kez Venedik Uluslararası Film Festivali’nin ana sponsoru oldu. 76’ncısı düzenlenen film festivalinde marka, ‘Jaeger-LeCoultre Glory to the Filmmaker’ ile çağdaş sinemaya büyük katkıda bulunan önemli bir ismi, Costa-Gavras’ı onurlandırdı. Bu önemli etkinlikte zevkle yer alan Jaeger-LeCoultre, festival sırasında Master Grande Tradition Tourbillon Céleste modelini tanıttı.

Markanın bu yeni modeli, saatçilik becerisini inkar edilemez bir çekicilikle sergiliyor. Karmaşık, kinetik ve aynı zamanda şiirsel olan Master Grande Tradition Tourbillon Céleste, tasarım ve dekorasyon anlamında markanın Master Grande Tradition Repetition Minutes Perpetuelle veya Gyrotourbillon Westminster Perpetuel gibi çağdaş modellerinin izinden gidiyor.

q5273480-jaeger-lecoultre-master-grande-tradition-tourbillon-celeste-2.jpg

Tourbillon Céleste aslında yeni bir model değil. Ancak yepyeni bir şekle sahip. Saatin 43mm çapındaki 18K beyaz altın kasası, yüzey dokusu ve ışığı yansıtma şekli ile dikkat çekiyor. Kasanın çoğu kısmı ayna parlaklığına sahip. Kasadaki paralel vurgular, içbükey ve dışbükey alanlardaki mat veya parlak kısımları aydınlatıyor.

q5273480-jaeger-lecoultre-master-grande-tradition-tourbillon-celeste-3.jpg

Asıl etkileyici ‘olay’ ise saatin kadranında gerçekleşiyor. Modelin uçan tourbillon’u, kadran içindeki yörüngesel turunu 23 saat 56 dakika ve 4 saniyede tamamlamasıyla kompleks ve benzersiz bir kinetik görünüm sağlıyor. Bu olağandışı zaman aralığı, Güneş yerine daha uzak yıldızlara istinaden hesaplanan bir sideral günün uzunluğunu gösteriyor. Klasik 24 saatse merkezde bulunan kollardan takip ediliyor.

q5273480-jaeger-lecoultre-master-grande-tradition-tourbillon-celeste-4.jpg

Master Grande Tradition Tourbillon Céleste’nin kadranının merkezinde Zodyak takviminin takımyıldızları gösterilerek Kuzey Yarım Küre’nin gecesi betimleniyor. Uçan tourbillon’un yörüngesinin hemen ötesinde görülen küçük altın markör, yıl boyunca kadran etrafında dönerek antik yıldız takvimine göre nerede olduğumuzu gösteriyor. Kadranın gerçek güzelliğiyse, Super-LumiNova fosfor uygulaması sayesinde geceleri ortaya çıkıyor.

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Céleste’ye markanın kendisinin tasarlayıp ürettiği elden kurmalı Calibre 946 hayat veriyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen mekanizma, tam kurulumda 45 saatlik güç rezervi sağlıyor.

q5273480-jaeger-lecoultre-master-grande-tradition-tourbillon-celeste-5.jpg

Yalnızca 28 adetle limitli olan model, mavi timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın katlanır tokayla tamamlanıyor.

Benzer Haberler