alexa Jaeger-LeCoultre 2024 Yenilikler | W&W 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre'un mekanik ustalık ve zamansız zarafeti harmanlamasıyla tanınan Master Ultra Thin koleksiyonu, Master Ultra Thin Perpetual Calendar'ın yeni yorumunun sunulmasıyla 2024'te yenileniyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-1.jpg

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-2.jpg jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-3.jpg

Bu yineleme, güç rezervinde dikkate değer bir artışın yanı sıra hem kasa hem de kadran tasarımında ince güncellemeler içeriyor. Koleksiyon, degrade gece mavisi güneş ışını kadranına sahip bir model de dahil olmak üzere dört varyasyon sunuyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-4.jpg jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-5.jpg

Sürekli takvim komplikasyonu, güneş yılından yaklaşık 6 saat farklı olan takvim sistemimizin karmaşıklıklarını gidermeyi hedefliyor. Dünyanın güneş etrafındaki yörüngesinden kaynaklanan bu tutarsızlık, saat yapımcıları için zorluk teşkil etmesi ile biliniyor. Basit bir tarih gösteriminin aksine, sürekli takvim, 2100 yılına kadar değişen ay uzunluklarına ve artık yıllara göre otomatik olarak ayarlanıyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-6.jpg

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-7.jpg jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-8.jpg

2024 Master Ultra Thin Perpetual Calendar'a Jaeger-LeCoultre tarafından titizlikle üretilen Kalibre 868 güç veriyor. Bu en yeni nesil mekanizma, yeniden tasarlanan eşapman ve paletler gibi, sürtünmeyi en aza indiren ve güç rezervini 70 saate çıkaran geliştirmeler sunuyor. Bu genişletilmiş özerklik, kullanıcıların saati tüm bir hafta sonu boyunca ayarlamaya ihtiyaç duymadan bir kenara bırakmasına olanak tanıyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-9.jpg jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-10.jpg

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-11.jpg

Perpetual özellikli klasik saatin tasarım iyileştirmeleri arasında, daha fazla konfor için daha ince, uzun çıkıntılara sahip, ustaca modernize edilmiş bir kasa yer alıyor. Kadran düzeni, daha iyi okunabilirlik için iyileştirilmiş alt kadranlarla simetriyi ve dengeyi koruyor. Ay evresi göstergesinde yer alan karmaşık yıldızlı gökyüzü illüstrasyonu ve uzun saat markörleri, estetik çekiciliği artırıyor. Ek olarak, Dauphine tarzı kolların her bir faseti, uyumlu ve zarif bir tasarım oluşturmak üzere bir araya gelen farklı yüzeylerden oluşuyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-12.jpg jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-13.jpg

Master Ultra Thin Perpetual Calendar'ın her biri benzersiz kadran ve kasa kombinasyonları sergileyen dört versiyonu sunuluyor. Özellikle, degrade gece mavisi kadranı pembe altın kasayla eşleştirilen model dramatik kontrastıyla öne çıkıyor. Alt kadranların masmavi rengi, güneş ışınlarıyla fırçalanmış ana kadrana karşı büyüleyici bir ışık oyunu yaratıyor. Biri elmas desenli, diğeri elmas desenli olmayan iki pembe altın model ve çelik versiyonu da koleksiyonu tamamlıyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-14.jpg jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-15.jpg

Jaeger-LeCoultre'un geleneği modernlikle harmanlama felsefesine sadık kalan en yeni Master Ultra Thin Perpetual Calendar, horolojik gelişmişliğin yeni bir yorumunu sunuyor. Hem mekanik hem de estetik açıdan hassasiyeti örneklendirerek horolojinin en büyük komplikasyonlarından birini zamansız, modern bir tarzda yorumluyor.

jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-calendar-16.jpg

Benzer Haberler