alexa Q9068681 | Polaris Date | Jaeger-LeCoultre | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Polaris Date Limited Edition (Ref. Q9068681)

İsviçreli saat markası Jaeger-LeCoultre, Kuzey Amerika marketi için Polaris Date modelinin yeni bir versiyonunu tasarladı. Büyüleyici bir mavi kadrana sahip olan yeni Polaris Date Limited Edition, siyah kadranlı kardeşlerinin yanında kolayca göze çarpıyor.

q9068681-jaeger-lecoultre-polaris-date-limited-edition-1.jpg

Polaris koleksiyonu Jaeger-LeCoultre’un imzası haline gelen zarafeti spor öğelerle buluşturan bir ürün grubu. Polaris’e ait başka mavi kadranlı saatler de mevcut fakat bu 800 adetle limitli versiyonun mavi teması diğerlerinin yanında hemen kendini belli edecek kadar güzel işlenmiş. Tarih göstergesi ve ondan daha büyük markörler, trapez formları büyük numaralarla birleştirerek bir bütün oluşturuyor. Polaris Date Limited Edition, 1970’lerin ‘farklı’ Polaris II’sinden esinlenirken spor şıklığı da elden bırakmıyor.

q9068681-jaeger-lecoultre-polaris-date-limited-edition-2.jpg

Jaeger-LeCoultre Polaris Date Limited Edition 42mm, paslanmaz çelik kasayla geliyor. Mekanizmayı kasaya vidalanmış yekpare çelik arka kapak saklıyor. Yan tarafta, biri döner iç bezeli diğeri mekanizmayı kontrol eden iki adet kurma kolu bulunuyor. Spor model, 200 metreye kadar su basıncına dayanıklılık sağlıyor.

q9068681-jaeger-lecoultre-polaris-date-limited-edition-5.jpg

Saatin kadranı üç parçadan oluşuyor. Merkezi disk daha açık mavi degrade zemine ve güneş ışını desenine sahip. Ardından derin turkuazdan koyu maviye doğru değişen taneli dokuya sahip saat markörlerinin bulunduğu disk geliyor. En uç kısımda ise üzerinde 60 dakika skalasının bulunduğu tek yöne dönebilen bezel yer alıyor. Bezel, opalin koyu mavi rengiyle kadrana uyum sağlıyor.

q9068681-jaeger-lecoultre-polaris-date-limited-edition-3.jpg

Kadranın geri kalan özellikleri, bej Super-LumiNova fosfor dolgulu büyük rakamları ve trapez şeklindeki markörleriyle koleksiyonun genel tasarım diline sadık bir görüntü sunuyor. Tarih penceresi saat 3 konumunda bulunuyor ve fonksiyon beyaz zeminli diskin üzerinden okunuyor.

q9068681-jaeger-lecoultre-polaris-date-limited-edition-4.jpg

Jaeger-LeCoultre Polaris Date Limited Edition’a Calibre 899A/1 eşlik ediyor. Markanın diğer modellerinden de aşina olduğumuz otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sağlıyor.

q9068681-jaeger-lecoultre-polaris-date-limited-edition-6.jpg

Mavi renk temalı saat Clous de Paris desenli kauçuk kayış ve JLC imzalı katlanır klipsle geliyor. Göz alıcı modelin fiyatıysa 8,250 USD.

Benzer Haberler