alexa Polaris | Jaeger-LeCoultre | Sihh 2018 | JLC Sihh 2018 Novelties | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger LeCoultre Polaris Koleksiyonu

jaeger-lecoultre-logo.jpg

1968 üretimi Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris modelinden ilham alınarak hazırlanan yeni Polaris Koleksiyonu, SIHH 2018’in en dikkat çekici yeniliklerinden birisi olarak saat severlerin beğenisine sunuldu. Memovox Polaris modelinin ruhunu günümüz teknolojisi ve isteklerine göre yeniden yorumlayan Jaeger-LeCoultre, beş farklı model ile karşımıza çıkıyor. 

Sportif karaktere sahip modeller güçlerini, tamamı markanın kendi tasarımı ve üretimi olan mekanizmalardan alıyor. Tanıtımı gerçekleştirilen koleksiyonun en çok dikkat çeken modeli olan 1000 adet limitli üretime sahip Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris modeli ise 1968 yılında üretilen orijinal versiyonun 50. yılını kutlarken günümüz teknolojilerini ve trendlerini bünyesinde başarıyla bir araya getiriyor.

Gelin hep beraber tanıtımı gerçekleştirilen modellere yakından göz atalım.

JAEGER-LECOULTRE POLARIS AUTOMATIC

Koleksiyon içerisinde tanıtılan ilk model, iki kurma koluna sahip Polaris Automatic oldu. Kurma kollarından birisi saati ayarlamaya yararken diğeri kadran içerisindeki bezeli hareket ettiriyor. 41mm paslanmaz çelik kasa içerisinde sunulan model, 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Automatic-Q9008471.jpg

Siyah ve okyanus mavisi olmak üzere iki farklı kadran opsiyonu bulunan modelin kalbinde, Jaeger-LeCoultre Caliber 898/1 görev yapıyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Automatic-9008170-1-O.jpg Jaeger-LeCoultre-Polaris-Automatic-9008480-O.jpg

Fiyat: 

6.650 EURO - 7.450 EURO

JAEGER-LECOULTRE POLARIS CHRONOGRAPH IN STEEL

Kadran tasarımında klasik otomobil göstergelerinden ilham alınan model, 42mm kasa çapına sahip. Paslanmaz çelik ve 18K pembe altın opsiyonları bulunan model yeni model, 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Chronograph-pink-gold-O.jpg Jaeger-LeCoultre-Polaris-Chronograph-2-O.jpg

Modelin içerisinde Bi-Compax kronograf özellikli ve tam kurulumda 65 saatlik güç rezervi sunan Jaeger-LeCoultre Caliber 751 görev yapıyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Chronograph-9028471-O.jpg

Fiyat:

9.750 - 10.700 EURO

JAEGER-LECOULTRE POLARIS CHRONOGRAPH WT

Kronograf fonksiyonuna bir diğer model olan Jaeger-LeCoultre Polaris Chronograph WT aynı zamanda dünya saati komplikasyonuna da yer veriyor. Saat 10 yönündeki kurma kolu sayesinde ayarlanan dünya saati fonksiyonu, dünya üzerindeki 23 farklı şehrin zamanını okumaya imkân sağlıyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Chronograph-WT-2-O.jpg

44mm çapında ve titanyum malzemeden üretilmiş kasa ile gelen model, 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. Siyah ve okyanus mavisi kadran opsiyonları bulunan modelin kalbinde Jaeger-LeCoultre Caliber 752 görev yapıyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Chronograph-WT-1-O.jpg

Fiyat: 

14.200 EURO

JAEGER-LECOULTRE POLARIS DATE

Geçmişten ilham alınarak tasarlanan model, 42mm paslanmaz çelik kasaya sahip. 1968 yılında üretilen orijinal modelde olduğu gibi vanilya rengi SuperLuminova fosfor malzemesi ve tren yolu desenli dakika indeksleri yeni modelde de aynı şekilde korunmuş. Jaeger-LeCoultre Polaris Date modeli 200 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Date-1-O.jpg Jaeger-LeCoultre-Polaris-Date-2-O.jpg

Modelin arka yüzünde orijinal versiyonda olduğu gibi “Scuba Diver” simgesi işlenmiş. Jaeger-LeCoultre Polaris Date modeli gücünü 38 saat güç rezervine sahip otomatik Jaeger-LeCoultre Caliber 899/1’den alıyor.

jlc-polaris-date-O.jpg

Fiyat:

7.600 - 8.500 EURO

JAEGER-LECOULTRE POLARIS MEMOVOX

1968 yılında üretilen Memovox Polaris’in 50. yıl versiyonu olma özelliğine sahip model, 1000 adet ile limitli üretiliyor. İkonik üç kurma kollu tasarımını muhafaza eden yeni model, mekanik alarm fonksiyonu ile ön plana çıkıyor. Kurma kollarından birisi alarm fonksiyonunu ayarlamaya, bir diğeri saati kurmaya, sonuncusu ise kadrandaki bezeli döndürmeye yarıyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Memovox-9038670-2-O.jpg

Polaris Date modelinde olduğu gibi bu modelde de Vanilya rengi SuperLuminova ve tren rayı motifi dakika indeksleri bizleri karşılıyor.

Jaeger-LeCoultre-Polaris-Memovox-9038670-O.jpg

200 metre su geçirmezlik değeri sunan model, 42mm paslanmaz çelik kasaya sahip. Yeni modelin içerisinde mekanik alarm özellikli Jaeger-LeCoultre Caliber 956 görev yapıyor. 

Fiyat: 

12.700 EURO

Benzer Haberler