alexa Q9038180 | Q9068180 | Mariner Collection | Polaris | Jaeger-LeCoultre | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Polaris Mariner Collection

Jaeger-LeCoultre, Heritage tarzında tasarladığı Polaris Koleksiyonu’na iki yeni model ekledi.

Yeni seride Polaris Mariner Date ve Polaris Mariner Memovox olmak üzere toplam iki model yer alıyor.

q9068180-jaeger-lecoultre-polaris-date-1.jpg q9038180-jaeger-lecoultre-polaris-memovox-3.jpg

Aynı tasarım dilini paylaşan modeller, 42mm çapında paslanmaz çelik kasalar ile geliyor. Date modeli 13.92mm kalınlığa sahipken, alarm özellikli Memovox versiyonu ise 15.63mm kalınlığında tasarlanmış. Mat ağırlıklı yüzeylerle hazırlanan kasaların her iki tarafında da safir kristal camlar kullanılmış. Model ailesinin sembol detaylarından Compressor tipi tasarlanan kasaların iç kısmında yer alan döner dalgıç bezellerinin kontrolü için, kasaların sağ tarafına birer ekstra kurma kolu eklenmiş. Her iki model için de su basıncına dayanıklılık değeri, profesyonel bir dalgıç saatine uygun şekilde, 300 metre olarak ayarlanmış.

q9038180-jaeger-lecoultre-polaris-memovox-1.jpg

Her iki model de Polaris Koleksiyonu’nun imza detaylarına taşıyan kadranlarla donatılmış. Merkezden dışarı doğru koyulaşan lacivert tondaki kadranlara, Super-LumiNOVA fosfor dolgulu kalın kollar ve iri markörler eşlik ediyor. Kadranda kullanılan turuncu detaylar okunabilirliği olumlu yönde etkilerken, model ailesinin sportif temasına da vurgu yapıyor. Her iki model de kadranın saat 3 yönünde tarih penceresine yer veriyor. Alarm özellikli Memovox versiyonu kadranda yer alan ikinci ok sembolüyle Date modelinden ayrılıyor.

q9038180-jaeger-lecoultre-polaris-memovox-2.jpg q9038180-jaeger-lecoultre-polaris-memovox-4.jpg

Modellere markanın kendi tasarımı ve üretimi olan otomatik mekanizmalar hayat veriyor. Memovox modeli 45 saatlik güç rezervine sahip Caliber 956 ile çalışırken, Date modeli gücünü Caliber 899 mekanizmadan alıyor.

jaeger-lecoultre-polaris-mariner-collection-2.jpg jaeger-lecoultre-polaris-mariner-collection-3.jpg

Her iki model de, parlak ve mat yüzeylerin kullanıldığı paslanmaz çelik bilezik ile geliyor.

jaeger-lecoultre-polaris-mariner-collection-1.jpg

Benzer Haberler