alexa Jaeger LeCoultre | Reverso | Classic | Large Duo | Natural Stone Dial
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger LeCoultre Reverso Classic Large Duo Small Second – Natural Stone Dials

jaeger-lecoultre-logo.jpg

Geçtiğimiz sene 85. yılını kutlayan Reverso koleksiyonu kadın ve erkek olmak üzere birçok model duyurmuştu. 2017 senesini de boş geçmeyen marka Reverso koleksiyonuna arasında doğal taşlardan üretilmiş kadrana sahip versiyonların da yer aldığı 3 yeni model ekledi.

Geçtiğimiz sene oldukça özel modelleri koleksiyonuna ekleyen marka özellikle Vincent van Gogh anısına ürettiği modeller ve ünlü ayakkabı tasarımcısı Christian Louboutin tasarımı modelleri ile kadın ve erkek kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişlerdi. 

Bugün haberimize konu olan 3 yeni modelden özellikle yeşil ve kahverengi kadran rengine sahip olanlar bir adım öne çıkıyor. Yeşil mermer ve kaplan gözü adı verilen doğal taştan üretilen modeller Reverso koleksiyonuna yeni bir hava katmış.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Classic-Large-Duo-Natural-Stone-Dials-1.jpg

Yeşil ve kahverengi kadranlı modeller doğal taşlardan üretildikleri için kendilerine has izler taşıyorlar. Yeşil mermerden üretilen modelin kadranındaki beyaz quartz mineralleri sayesinde her model kendine has bir kamuflaj desenine sahip. Kaplan gözü doğal taşında ise kesim yöntemi sayesinde birbirine paralel renk geçişleri sağlanmış. Üçüncü modelde parlak elektrik mavisi kadran kullanılmış.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Classic-Large-Duo-Natural-Stone-Dials-3.jpg

47 x 28.3 x 10.3mm paslanmaz çelik kasaya sahip modeller 30 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. Saatlerin kalbinde elle kurmalı in-house 854A kalibre görev yapıyor. 19 taşlı, saatte 21.600 vuruş yapan mekanizma 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Classic-Large-Duo-Natural-Stone-Dials-2.jpg 

Her biri kadran rengi ile uyumlu timsah derisi kordona sahip modellere çelik toka eşlik ediyor. 

Benzer Haberler