alexa Q396245J | Reverso | Casa Fagliano | Jaeger-LeCoultre | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Reverso Tribute Duoface Casa Fagliano Ref. Q396245J

jaeger-lecoultre-logo.jpg

İsviçre saat endüstrisinin duayen markalarından Jaeger-LeCoultre, kült ürün grubu Reverso’nun 100 adet ile limitli üretilen yeni modelini duyurdu. Yeni model, Arjantinli ünlü çizme üreticisi Casa Fagliano tarafından hazırlanmış deri kayışı ile dikkat çekiyor.

Özellikle dikdörtgen saatler denildiğinde ilk akla gelen modellerden biri olan Reverso, yaklaşık 90 yıldır kendine has tasarımıyla endüstrinin kült ürün grupları arasında yer alıyor. 1930lar’ın başında Hindistan’da yer alan İngiliz Üssü’nde görevli askerler için, Polo maçları sırasında zarar görmesinin engellemek için çift taraflı bir kasa sistemi ile tasarlanan model, bugün Jaeger-LeCoultre’un en önemli ürün gruplarından biri kabul ediliyor.

jlc-polo.jpg

Pek çok varyasyonu bulunan model ailesine yeni katılan versiyon için Reverso Tribute Duoface platformu tercih edilmiş. Yeni modelin ön yüzünde, Dauphine tarzı kolların eşlik ettiği ve sadece zamanı gösterecek şekilde tasarlanmış bir kadran yer alıyor. Saat 6 noktasında küçük saniye kolu yer alan kadranın zemini güneş ışını formunda ve metalik gri hazırlanmış. Modelin arka yüzünde ise ikinci bir zaman dilimi ve gece/gündüz indikatörlü 24 saat fonksiyonuna yer veren farklı bir kadran kullanılmış. Yine metalik gri zemin rengiyle hazırlanan kadran, Clous de Paris ve Guilloché motifleriyle süslenmiş.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Tribute-Duoface-With-Casa-Fagliano-2.jpg

Yeni model, Reverso Koleksiyonu özelinde büyük boy olarak bilinen 49.4mm x 29.9mm ebatlarında tasarlanmış bir kasa içerisinde geliyor. 18K pembe altından yapılmış kasanın içerisinde ise Jaeger-LeCoultre Caliber Ref. 854/2 görev yapıyor. Elden kurmalı tasarlanan kalibre 167 parçadan oluşuyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 

jlc-casa-fagliano-1.jpeg jlc-casa-fagliano-2.jpg

Modelin en önemli özelliği ise üzerinde geldiği deri kayışı... Arjantinli ünlü çizme üreticisi Casa Fagliano tarafından tasarlanan kayış, iki farklı renk tonunda işlenmiş Cordovan tarzı deriden üretilmiş. Her biri Arjantinli deri ustaları tarafından tamamen el emeği ile üretilen kayışlar, modele vintage bir hava getirmiş. Şık kayışa 18K pembe altından yapılmış JLC imzalı katlanır klips eşlik ediyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-Tribute-Duoface-With-Casa-Fagliano-3.jpg

Benzer Haberler