alexa Jaeger-LeCoultre | Watches & Wonders 2015 | Reverso | Geophysic | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Watches & Wonders 2015 Yeni Modeller

jaeger-lecoultre-logo.jpg

Watches & Wonders 2015 fuarının en ağır toplarından, Jaeger-LeCoultre’nin bu sene için hazırladığı modeller göz kamaştırıcı etkisiyle saat severlerin beğenisine sunuldu. Yeni saatler arasında ikonik Reverso ve kült Geophysic serilerini yanı sıra oldukça komplike mekanizmalara sahip modeller de yer alıyor. 

Geophysic Collection

Bu sene efsanevi Geophysic serisine iki yeni model eklendi. Geophysic koleksiyonu markanın özünde yer alan bütün değerleri gösterişten ve süsten uzak bir şekilde kullanıcısına aktaran saatleri kapsıyor.

Markanın var olan bütün teknolojilerini ve tecrübelerini mekanizma sağlamlığını ve hassasiyetini geliştirmek için kullandığı saatlerin bulunduğu serideki modeller tam olarak "amaca yönelik" olarak adlandırılabilecek cinsten.

Geophysic True Second

Geophysic-True-Second-PG-cadrage-serre.jpg

Geophysic-True-Second-PG-FB.jpg

İlk model True Second modeli. Mekanik saatlerin saniye kolları kuartz saatlerin aksine duraksamalı değil kesintisiz bir şekilde hareket eder. True second modelinde ise mekanizmaya eklenen ilave bir sistemle saniyenin duraksamalı bir şekilde ilerlemesi sağlanmış.

Ayrıca modelde marka tarafından yeni geliştirilen Gyrolab eşapman sistemi de kullanılmakta. 39.6mm x 11.8mm ölçülerinde kasaya sahip modelin paslanmaz çelik ve 18 ayar pembe altın seçenekleri bulunmakta. Safir kristal cama sahip modelin su geçirmezlik değeri 50 metre. Mekanizma otomatik kalibre 770, 275 parçadan oluşuyor, 28800vph’de çalışıyor, 40 saat güç rezervine ve tarih komplikasyonuna sahip. 

Geophysic Universal Time

Geophysic-Universal-Time-PG-front.jpg  Geophysic-Universal-Time-SS.jpg

Geophysic-Universal-Time-SS-dial.jpg

Diğer Geophysic modeli ise kadranındaki göz alıcı dünya haritasıyla karşımıza çıkan Universal Time modeli. Tıpkı True Second modeli gibi yine paslanmaz çelik ve 18 ayar oembe altın kasa seçenekleri bulunan saatin kasa ölçüleri ve özellikleri birebir aynı. Otomatik kalibre 772 ile hayat bulan modelin dünya saati fonksiyonu özellikle sık seyahat edenler için oldukça kullanışlı bir özellik.

Duometre Spherotourbillon Moon

jaeger-lecoultre-duomatre-sphcrotourbillon-moon.jpg

Tam 3887 yılda yalnızca 1 gün sapma gösteren ay fazı komplikasyonu ve 20 derece açıyla dönen tourbillon kafesine sahip Duometre SpheroTourbillon Moon, markanın en dikkat çekici saatlerinden. 42mm x 14.3mm ölçülerindeki platin kasası başyapıt kalibre 389’a ev sahipliği yapıyor. Hassas zaman ayarı yapılabilmesi için flyback saniye kolu bulunan mekanizma, içindeki iki adet tulumba için iki bağımsız güç rezervi göstergesine sahip. 45 saatlik güç rezervine sahip kalibre elle kuruluyor. 

Master Ultra Thin Minute Repeater Flying Tourbillon

Master-Ultra-Thin-Minute-Repeater-Flying-Tourbillon-3-4-FB.jpg

Jaeger-LeCoultre’nin mekanik şaheserleri Hybris Mechanica serisi altında yer almakta. Kategorinin bu seneki yıldızı ise Ultra Thin Minute Repeater Flying Tourbillon modeli. Çok sayıda komplikasyon barındıran saatler içerdikleri karmaşık mühendislik çözümleri ve fazla parça sayısından dolayı bir hayli kalın olurlar.

JLC, tourbillon ve minute repeater gibi horolojinin zirvesindeki iki komplikasyonu yalnızca 7.9mm kalınlığındaki kasanın içine sığdırmayı başarmış, üstelik otomatik kurma sistemiyle. Yüzlerce yıllık ustalığın ve tecrübenin ürünü bu saat sadece markanın değil sektörün en tepesindeki modellerden biri.

Master-Ultra-Thin-Minute-Repeater-Flying-Tourbillon-back-3-4-FN.jpg

Beyaz altın kasası 41mm x 7.9mm ölçülerindeki saatin ön ve arka camında safir kristal kullanılmış. Su geçirmezlik değeri 30 metre. In-house geliştirilen otomatik kalibre 362, 471 parçadan oluşuyor, 21600vph’de çalışıyor, 72 taşlı ve 42 saat güç rezervine sahip. Mekanizmanın olabilecek en ince haliyle üretilebilmesi için çevresel rotor sistemi kullanılmış. Saat siyah timsah derisi kayış ve beyaz altın toka ile geliyor.

Diğer Eklemeler

Master Ultra Thin serisine yeni kadran ve kasa seçenekleri eklenmiş. Master Ultra Thin Tourbillon artık beyaz altın kasa - gümüş rengi kadran kombinasyonuyla da satın alınabilecek. 

Master Ultra Thin Moon modeline paslanmaz çelik kasa - siyah kadran seçeneği eklenmiş.

Master Ultra Thin Date de ise paslanmaz çelik  - gümüş rengi kadran yenilikleri arasında bulunuyor. 

Benzer Haberler