alexa Catherine Alix-Renier | Jaeger-LeCoultre | Yeni CEO | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Yeni Bir CEO’ya Kavuşuyor

jaeger-lecoultre-logo.jpg

Hong Kong menşeli South China Morning Post Gazetesi’nde çıkan habere göre, uzun zamandır resmen bir yöneticisi olmayan Jaeger-LeCoultre 1 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla yeni bir CEO’ya kavuşuyor. Bu önemli pozisyon için uygun görülen isim ise yine Richemont Group markalarından Van Cleef & Arpels’ın Asya ve Pasifik bölge başkanı Catherine Alix-Renier.

Hem Jaeger-LeCoultre hem de Van Cleef & Arpels’ın Richemont Group bünyesinde yer aldığını göz önüne aldığımızda bir nevi grup içi atama olarak görebileceğimiz gelişme büyük önem arz ediyor zira Jaeger-LeCoultre’ün başkan pozisyonu, geçtiğimiz yıl sürpriz bir kararla markadan ayrılan Daniel Riedo’dan bu yana boştu. Başkan yardımcısı Geoffrey LeFebvre tarafından geçici olarak yürütülen görev için 15 yıldır Van Cleef & Arpels bünyesinde görev yapan Catherine Alix-Renier seçildi.

jaeger-ceo-catherine-alix-renier-1-.jpg

Özellikle erkek yönetici baskın karakteriyle bilinen İsviçre Saat Endüstri açısından büyük önem taşıyan atama, bir diğer lüks saat ve mücevherat devi olan Piaget’in başkalığını sürdüren Chabi Nouri’den sonra ikinci kadın CEO seçimi olarak görülüyor. İlginç gelişme, Haute Horlogerie seviyesinde saat markaları özelinde bakıldığında ise ilk kadın CEO ataması olarak daha da önem arz ediyor.

Richemont Group bünyesindeki önemli pozisyonları dolduran pek çok yönetici gibi kariyerine Cartier çatısı altında başlayan Catherine Alix-Renier, 2003’ten bu yana Van Cleef & Arpels bünyesinde görev almıştı.

Benzer Haberler