alexa New Year of the Dog | China Calendar | Chinese | Jaquet Droz | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaquet Droz Chinese New Year of the Dog

Logo_Jaquet_Droz.png

Otomaton özellikli modelleri ile saat endüstrisinin kendine has markaları arasında özel bir yere sahip olan Jaquet Droz, geleneksel Çin Takvimi’nden ilham alan yeni koleksiyonunu tanıttı.

The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-2.jpg

Peking Lion Dog (Pekingese)

Geleneksel Çin Takvimi’ne göre “köpek yılı” olarak geçen 2018 yılına ithaf edilen özel koleksiyon, farklı birçok örneğini görsek de her seferinde tekrar hayran olmaktan kendimizi alamadığımız detaylar taşıyor.

Toplamda dört farklı modele ev sahipliği yapan yeni koleksiyona ilham veren köpek figürü, “Pekingese” ismiyle tanınan ve bilinen en eski köpek türlerinden biri olan Peking Lion Dog türünden seçilmiş. Geleneksel Çin Takvimi’nde tutku, geleneklere bağlılık ve dürüstlük gibi temaları temsil eden köpek karakteri, miladi takvime göre 16 Şubat 2018’de başlayacak yeni yıla da adını vermiş.

The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-4.jpg

Petite Heure Minute Relief Dog Limited Edition

Yeni koleksiyonda yer alan Petite Heure Minute Relief Dog modeli sadece 28er adet ile limitli üretilen iki farklı versiyonla geliyor. 41mm çapında ve 13.7mm yüksekliğinde tasarlanan ve 18K pembe veya beyaz altın kasa seçenekleri ile sunulan modelin her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. 30M su geçirmezlik değeri sunan kasanın ev sahipliği yaptığı kadran da 18K pembe altından üretilmiş. Onyx taşından üretilmiş bir de alt kadranı bulunan kadrana 18K pembe altından yapılmış kollar eşlik etmiş. Kadranda yer alan köpek figürü blok 18K sarı altın işlenerek hazırlanmış ve üzerindeki eskime efektine kadar her işlem elle uygulanmış. 18K beyaz altın versiyonda ise kasaya 272 adet pırlanta yerleştirilmiş. Bu sefer sedeften üretilen kadranda yine aynı motiflere yer veren işlemeler kullanılmış.

The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-7-2.jpg The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-9-2.jpg

The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-8.jpg

Modelin içerisinde Jaquet Droz imzalı Caliber Ref. 2653.P görev yapıyor. 28 taşlı otomatik mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 68 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Çift tulumba sistemiyle tasarlanan mekanizmada kullanılan düz köprüler ve üzeri köpek figürü ile dekore edilmiş masif 18K altın rotor, safir kristal bölmeli cam arka kapaktan izlenebiliyor.

Her iki model de elde dikilmiş siyah timsah derisi kayış ve kasa ile uyumlu malzemeden üretilmiş toka ile geliyor.

Petite Heure Minute Dog Limited Edition

Koleksiyonda yer alan diğer modellerden biri olan Petite Heure Minute Dog her biri 28 adet ile limitli iki farklı kasa ebadı ile tercih edilebiliyor. Her ikisi de 18K pembe altından üretilmiş kasalardan ilki 39mm x 12.2mm ebatlarında gelirken, feminen versiyon olarak tasarlanan diğer model ise 35mm x 10.7mm boyutlarında sunuluyor. Her ikisi de çift taraflı safir kristal camlarla gelen ve 30 metre su geçirmezlik değeri sunan kasalardan 35mm çapında tasarlanan versiyon, toplamda 1.23 karat değerinde 232 pırlanta işlemesi ile alınabiliyor.

The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-5-2.jpg The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-6-2.jpg

Fildişi Grand Feu emaye üzerine geleneksel Çin boyama teknikleri kullanılarak hazırlanan kadrana, 18K pembe altın kollar eşlik ediyor.

The-Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Dog-3.jpg

Bu modelin içerisinde de markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 2653.P bulunuyor. Düz eksen üzerinde yer almayan alt kadran üzerinden saati gösteren mekanizma masif 22K pembe altından üretilmiş ve üzerine köpek figürü işlenmiş rotoruyla dikkat çekiyor.

Yeni model elde dikilmiş kahverengi timsah derisi kayış ve 18K pembe altın toka ile geliyor.

Benzer Haberler