alexa Jaquet Droz | Petite Heure Minute | Rooster 2 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaquet Droz Çin Takvimi Anısına 4 Yeni Modelini Duyurdu

Logo_Jaquet_Droz.png

Çin takvimine göre Horoz Yılına girmemize sayılı günler kaldı (28 Ocak 2017). Her sene olduğu gibi bu senede Çin takvimine özel hazırlanan saatler görücüye çıkıyor. Son duyurulan modeller Jaquet Droz cephesinden geldi. 

Toplamda 12 adet hayvandan oluşan Çin takviminde bu senenin figürü “horoz”. Çin kültüründe enerji ve kendine güveni temsil eden horozlar, Jaquet Droz Ateliers d’Arts koleksiyonunda kendilerine yer buldu.

Horoz Yılı anısına 4 adet model üretilmiş. Bunlardan ikisinin kadranında sadece el boyaması yapılırken diğer ikisinde 18 ayar altından Horoz figürü kabartma olarak işlenmiş.

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-1.jpg

18 ayar altından kasaya sahip saatlerden birisi 39mm diğeri 35mm kasa çapına sahip. 35mm kasa çapına sahip olan modelin bezelinde çift sıra pırlanta bulunuyor. Saatlerin kadranında elle boyama horoz, rotorunda ise elle işlenmiş horoz figürü yer alıyor.

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-2.jpg

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-4.jpg

Diğer iki modelden ilki 41mm kırmızı altın kasaya sahip. 28 adet ile limitli modelin kadranındaki horoz figürü bu kez  oyularak elde edilmiş. Saati okumaya yarayan alt kadranın zeminde siyah onyx  kullanılmış.

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-5.jpg

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-6.jpg

Son model 41mm kasa çapında 18 ayar beyaz altından üretilmiş. Ayrıca bezelde ve luglarda çift sıra pırlanta kullanılmış. 8 adet ile limitli modelin kadranında ve rotorundaki horoz figürü oyularak elde edilmiş. Saatin alt kadranı bu kez sedeften üretilmiş.

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-7.jpg

Saatlerin tümü gücünü otomatik kalibre  2653.Si’den alıyor. 68 saatlik güç rezervi sunan mekanizma saatte 28,800 vuruş ile çalışıyor.

Jaquet-Droz-Petite-Heure-Minute-Rooster-3.jpg

Saatlerin tamamı 2017 Ocak itibari ile vitrinlerde olacak. 

Benzer Haberler