alexa Junghans | Meister Fein Automatic Signatur | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Junghans Meister Fein Automatic Signatur

Almanya menşeili butik markalardan Junghans, sade ve minimalist tasarımları ile dikkat çeken yeni Meister Fein Automatic Signatur modellerini tanıttı.

junghans-meister-fein-automatic-signatur-1.jpg

Bu sene kurucusu Erhard Junghans’ın 200. doğum yıldönümünü kutlayan köklü marka, bu özel okazyonu iki yeni model ile taçlandırdı. Klasik elbise saati unsurlarını vintage bir tema ile sunan yeni modeller, zarif ve çok yönlü kullanıma yeşil ışık yakan mütevazı çizgileri ile beğeni topladı. 

junghans-meister-fein-automatic-signatur-2.jpg junghans-meister-fein-automatic-signatur-3.jpg

Meister Fein Automatic serisinin minimalist estetiğine ve ince siluetine sadık kalan iki yeni Signatur modeli, 39,5 mm çapında ve 11,0 mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasayı, zarif kurma kolu tamamlıyor. Şık kasa, 50 metreye kadar su direnci sunuyor.

junghans-meister-fein-automatic-signatur-4.jpg junghans-meister-fein-automatic-signatur-5.jpg

Sıcak gümüş (warm silver) veya açık mavi (light blue) seçenekleriyle sunulan kadranlara, merkeze doğru uzayan indeksler ve ince kollar eşlik ediyor. Saat 3 göstergesinin hemen solunda yer alan tarih penceresi, kadranın bütünlüğünü korurken klasik Junghans logosunun eklenmesi vintage temanın altını çiziyor.

junghans-meister-fein-automatic-signatur-6.jpg junghans-meister-fein-automatic-signatur-7.jpg

Yeni modeller gücünü Junghans J800.1 mekanizmadan alıyor. SW200-1 temelli otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Perfore rotora ve markaya özgü detaylara yer veren kalibre, şeffaf arka kapaktan zevkle izlenebiliyor.

junghans-meister-fein-automatic-signatur-8.jpg

Siyah veya lacivert deri kayış ve çelik toka ile bileğe sabitlenen modeller, 1.690 EUR liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer Haberler