alexa Lange 1 | Time | Zone | Como | Edition | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

A. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone Como Edition

lange-sohne-logo.jpg

Lange 1 Time Zone Como Edition ünlü Alman lüks saat üreticisi A. Lange & Söhne’nin koleksiyonundaki en nadir parçalardan biri kabul ediliyor. Markanın sponsor olduğu ve klasik otomobillerin eşsiz güzelliği üzerine odaklanan Concorso d’Eleganza Villa d’Este organizasyonu için özel olarak tasarlanan saat her sene sadece bir adet üretiliyor.

Markanın 2012 yılından bu yana sponsorluğunu üstlendiği Concorso d’Eleganza Villa d’Este yarışması bünyesinde yer alan ‘’Best of Show’’ kategorisini kazanan kişiye takdim edilmek üzere hazırlanan saatin satılık olmadığını da hatırlatalım.

ALange-S-hne-Lange-1-Time-Zone-Como-Edition-2.jpg

Bu özel saati standart Lange 1 Time Zone modelinden ayıran başlıca iki özellik bulunuyor. Bunlardan ilki Como Edition’ın üzerinde yer alan döner şehir diski. Standart modelde Berlin ile presente edilen disk, Como Edition’da yarışmanın gerçekleştiği yeri temsilen Como olarak tasarlanmış. Bunun dışında Como Edition standart modelden farklı olarak mekanizmanın üzerinde yer alan ve tamamı el işlemesine sahip özel bir toz kapağı ile üretilmiş.

Modelin atfedildiği yarışma ile ilgili "CONCORSO D’ELEGANZA VILLA D’ESTE" işlemesine yer veren kapakta organizasyonun ortaya çıkış tarihi olan 1929 ve saatin üretildiği yıl olan 2016 rakamları bulunuyor.

ALange-S-hne-Lange-1-Time-Zone-Como-Edition-1.jpg

Saat, son derece zevkli tasarlanmış, 18K beyaz altın bir kasada sunuluyor. 41.9mm X 11mm ebatlarında üretilmiş kasanın ön tarafında safir Kristal yer alırken arka kısmında işlemeli bir kapak bulunuyor.

Gümüş renkli tasarlanmış kadran tipik A. Lange & Söhne çizgilerini taşıyor. Rodyum kaplamalı altından üretilmiş aplik formundaki indekslerin yanı sıra hem altın hem de alev ile mavileştirilmiş çelik kollara sahip kadranda fosfor için SuperLuminova malzemesi tercih edilmiş.

Lange 1 Time Zone Como Edition modelinin kalbinde ise yine markanın in-house üretimi olan elden kurmalı Caliber L031.1. mekanizma yer alıyor. 54 taşlı ve tamamı Alman üretimi mekanizma 216000vph hızında çalışıyor ve sahip olduğu çift tulumba düzeneği sayesinde tam kurulumda 72 saat güç rezervi sunuyor.

ALange-S-hne-Lange-1-Time-Zone-Como-Edition-4.jpgALange-S-hne-Lange-1-Time-Zone-Como-Edition-5.jpg

Mükemmel işlemelerinin yanında pek çok teknik detay da sunan mekanizma markanın kalibre tasarlamada geldiği noktayı gözler önüne seriyor.

Saatin üzerinde timsah derisinden elde üretilmiş siyah bir kayış yer alıyor. Saat ile son derece uyumlu duran kayışa yine saatin kasası gibi 18K beyaz altından imal edilmiş toka eşlik ediyor.

Benzer Haberler