alexa Laurent Ferrier | Classic | Traveller | Magnetic | Green | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Laurent Ferrier Classic Traveller Magnetic Green

Yüksek saatçilik dünyasının bağımsız isimlerinden Laurent Ferrier, modern-klasik Classic Traveller model ailesini yeni bir limitli üretim versiyon ile genişletiyor. Paslanmaz çelik ve 18K pembe altının ardından tanıtılan yeni model, titanyum kasa malzemesi kadar nane yeşili tonlu kadranıyla da dikkat çekiyor.

laurent-ferrier-classic-traveller-magnetic-green-1.jpg

Geçmiş modellerle aynı tasarım unsurlarını taşıyan yeni model, butik üreticiden beklendiği üzere, düşük üretim adediyle koleksiyoncuların hayallerini süslüyor.

laurent-ferrier-classic-traveller-magnetic-green-2.jpg

Yeni model, 41mm çapında, 12.64mm yüksekliğinde ve 49mm boynuz mesafesi ile tasarlanmış kasa ile geliyor. Sadece hafifliği ile değil korozyona dayanıklılığı ile de biline titanyum alaşımından üretilen kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Kubbe formlu kurma kolunun eşlik ettiği şık kasa, sadece 30 metre su basıncına dayanabiliyor.  

laurent-ferrier-classic-traveller-magnetic-green-3.jpg

Zarif modeli, nane yeşili renkte tasarlanmış kadran tamamlıyor. Açık yeşil tonu kadar güneş ışını desenli zeminiyle yeşilin farklı tonlarına bürünen kadrana, uzun ince indeksler ve kollar eşlik ediyor. Saat 6 yönünde yer alan küçük saniye sayacı ile retro bir havaya da kavuşan kadranın saat 3 noktasında tarih, saat 9 hizasında ise ikinci zaman dilimi göstergesi yer alıyor. 

laurent-ferrier-classic-traveller-magnetic-green-4.jpg

Yeni model gücünü, önceki edisyonlarda olduğu gibi, Calibre LF230.02 mekanizmadan alıyor. Her iki yönde doğru kurma yapabilen 18K masif altın rotordan güç alan otomatik mekanizma, 44’ü taş olmak üzere toplam 288 parçadan oluşuyor ve tam kurulumda 80 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

laurent-ferrier-classic-traveller-magnetic-green-5.jpg

Sadece 15 adet ile limitli üretilen model, alkantara astarlı yeşil nubuk kayış ve Grado 5 titanyumdan üretilmiş kayış ile geliyor. 

laurent-ferrier-classic-traveller-magnetic-green-6.jpg

Sadece markanın resmi web sitesi üzerinden temin edilebilen model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 62,000 (vergiler hariç).

Benzer Haberler