alexa Laurent Ferrier | Galet | Regulateur
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Laurent Ferrier Galet Regulateur

laurent-ferrier-logo.png

Saat endüstrisinin butik markalardan Laurent Ferrier, özgün tasarımıyla dikkat çeken yeni modeli Galet Regulateur ile büyük beğeni topladı. 

Yeni modelin kasası 18K beyaz altın ya da paslanmaz çelik olarak iki opsiyonla sunuluyor. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasa 40mm x 10.9mm boyutlarında ve 30 metre su basıncına dayanıklı şekilde tasarlanmış.

Laurent-Ferrier-Galet-Regulateur-3.jpg

Gümüş tonda hazırlanmış yüzey üzerine dikine fırçalanmış desenlerle tasarlanan kadranda iki ayrı alt-kadrana yer verilmiş. Bunlardan saat 12 hizasında yer alan saat, 6 hizasında yer alan ise saniye alt kadranı olarak görev yapıyor. Dakika ise merkezde yer alan tek kol vasıtası ile okunuyor. Herhangi bir fosfor malzemesi içermeyen kadran, ışıksız ortamlarda pek performans gösteremiyor.

Laurent-Ferrier-Galet-Regulateur-4.jpg

Modelin kalbinde Laurent Ferrier’in kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref.228.01 yer alıyor. 35 taşlı otomatik mekanizma 21600vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 3 günlük güç rezervi sunuyor. Klasik Côtes de Genève detaylarına yer veren mikro rotorlu mekanizma arka kapaktaki safir kristal cam bölmeden izlenebiliyor.

Laurent-Ferrier-Galet-Regulateur-5.jpg

El dikişi gri timsah derisi kordon ile beraber gelen modele 18K beyaz altın ya da paslanmaz çelik katlanır toka eşlik ediyor.

Temmuz 2017 itibari ile vitrinlerde yer alacak modelin paslanmaz çelik versiyonu US$40.000, 18K beyaz altın versiyonu ise US$55,000 etiket fiyatı taşıyor.

Benzer Haberler