alexa LCF.032.AC.E01 | Laurent Ferrier 2019 Yenilikler | Bridge One | Galet | Laurent Ferrier | SIHH 2019 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Laurent Ferrier SIHH 2019 Yeni Modeller

İsviçreli butik lüks saat üreticileri arasında yer alan Laurent Ferrier, SIHH 2019 bünyesinde saat severlerle buluşturduğu iki yeni modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

lcf-032-ac-e01-laurent-ferrier-bridge-one-stainless-steel-case-white-enamel-dial-4.jpg

Galet Micro-Rotor 40mm Natural Escapement

Klasik çizgileriyle dikkat çeken model 40mm çapında ve 10.70mm yüksekliğinde tasarlanmış şık bir kasa ile geliyor. 18K beyaz altından üretilen kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. 30 metre su basıncına dayanıklı tasarlanan kasaya, hem ergonomik yapısı hem de klasik tasarımı ile göz dolduran küre formlu ayar kolu eşlik ediyor. Tamamı parlatılmış yüzeylerden oluşan kasa dengeli boynuz yapısı ile kolda konforlu şekilde taşınabiliyor.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-40mm-natural-escapement-sihh-2019-1.jpg laurent-ferrier-galet-micro-rotor-40mm-natural-escapement-sihh-2019-2.jpg

Koleksiyonda siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı kadran rengi yer alıyor. Model ailesinin vintage temalı tasarımına uygun şekilde saat 6 noktasında küçük saniye sayacı ile tasarlanan kadranı, yine beyaz altından üretilmiş aplik saat markörleri ve kollar tamamlıyor. Tarih penceresi dahil herhangi bir komplikasyon içermeyen kadran, sınırlı tekst kullanımı ile sade ve zarif bir görüntü sunuyor.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-40mm-natural-escapement-sihh-2019-4.jpg laurent-ferrier-galet-micro-rotor-40mm-natural-escapement-sihh-2019-5.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi üretimi ve tasarımı olan Caliber FBN 229.01 görev yapıyor. Klasik temalı modellerin şık detaylarından mikro-rotor ile donatılan otomatik kalibre 21’600 A/h (3Hz) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 35’i taş olmak üzere toplam 185 parçadan oluşan mekanizma safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebiliyor.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-40mm-natural-escapement-sihh-2019-3.jpg

Laurent Ferrier Galet Micro-Rotor 40mm Natural Escapement, alcantara astarla desteklenmiş ve krem tonlarında dikişlerle süslenmiş açık kahverengi timsah derisi kayış ile geliyor. Kayışın uç kısmında yer almak üzere standart toka veya Laurent Ferrier imzalı katlanır klips opsiyonları sunuluyor.

Bridge One Stainless Steel Case – White Enamel Dial

SIHH 2019 fuar standına konuk olduğumuz markanın bir diğer akılda kalan modeli ise ilginç kasa formuyla dikkat çeken Bridge One Stainless Steel Case – White Enamel Dial oldu. Art Deco sanat akımını akla getiren kasa 30mm x 44mm boyutlarında tasarlanmış. Paslanmaz çelikten üretilen kasa, kağıt üzerinde özellikle günümüz standartlarında bir hayli dar görünüyor. Ancak dışarı doğru çıkıntı yapan köşe tasarımı sayesinde bilekte daha büyük durduğunu eklemekte fayda var. 30 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın her iki yüzünde de çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. Küre formundaki ayar kolu bu modelde de mevcut.

lcf-032-ac-e01-laurent-ferrier-bridge-one-stainless-steel-case-white-enamel-dial-1.jpg

Laurent Ferrier Bridge One Stainless Steel Case – White Enamel Dial, isminden de anlaşılacağı üzere Grand Feu tekniğiyle üretilmiş emaye bir kadran taşıyor. İnce ve uzun tasarlanmış Romen rakamı indekslerin eşlik ettiği kadranda, yaprak formunda beyaz altın kollar bulunuyor. Saniye göstergesi dahil hiçbir ekstra fonksiyon barındırmayan kadran sadelik ve şıklığın en başarılı birlikteliklerinde birini gözler önüne taşıyor.

lcf-032-ac-e01-laurent-ferrier-bridge-one-stainless-steel-case-white-enamel-dial-3.jpg

Modelin içerisinde yine markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber LF107.01 görev yapıyor. Elden kurmalı 21 taşlı/137 parçalı mekanizma 21’600 A/h (3Hz) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 80 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

lcf-032-ac-e01-laurent-ferrier-bridge-one-stainless-steel-case-white-enamel-dial-2.jpg

Yeni modelin üzerinde alcantara astarla desteklenmiş ve krem tonlarında dikişlerle süslenmiş açık kahverengi timsah derisi kayış bulunuyor. Standart tokanın yanı sıra katlanır klips opsiyonu yine bu modelde de sunuluyor.

lcf-032-ac-e01-laurent-ferrier-bridge-one-stainless-steel-case-white-enamel-dial-5.jpg lcf-032-ac-e01-laurent-ferrier-bridge-one-stainless-steel-case-white-enamel-dial-6.jpg
Benzer Haberler