alexa Les Voiles d’Antibes 2018 | Panerai | Classic Yachts Challenge | Luminor | Sektörden | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Les Voiles d’Antibes: 14th Panerai Classic Yachts Challenge

panerai-classic-yachts-challenge-logo.png

Fransa’nın Akdeniz’a sahili bulunan ünlü kasabası Antibes, 30 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında 80 adet vintage teknenin katılacağı çok özel bir buluşmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Denizlerle olan bağını hiç kopartmayan Floransalı saat markası Officine Panerai tarafından bu sene 14.’sü düzenlenecek Panerai Classic Yachts Challenge Mediterranean Circuit bir araya gelecek olan tekneleri kıyasıya bir mücadele bekliyor.

les-voiles-d-antibes-14th-panerai-classic-yachts-challenge-1-.jpg

Bu seneki Panerai Classic Yachts Challenge sezonu Antibes’te start veriyor. Fransız serbest dalış şampiyonu olan ve bu sene Panerai’in marka elçileri arasında katılan Guillaume Néry’nin de katılımıyla renklenecek etkinlikte ünlü dalgıç bileğinde markanın profesyonel dalgıç saatlerine ayırdığı koleksiyonundan Luminor Submersible 1950 Amagnetic 3 Days Automatic Titanio PAM1389 modeliyle boy gösterecek.

les-voiles-d-antibes-14th-panerai-classic-yachts-challenge-3-.jpg

Dünyanın en beğenilen ahşap yatlarının katılacağı yarış Haziran ve Eylül ayları arasında geçekleşmesi planlanan ve ikisi İtalya’da diğer ikisi ise Fransa’da yer alacak dört ayaktan oluşuyor. 30 metrenin üzerinde (Big Boats), Vintage (1950 yapım yılı öncesi) ve Classic (1950 – 1975 yapım yılları arası) olmak üzere üç farklı gruptan teknenin yanı sıra genç yaşlarına rağmen klasik tarzda tasarlanmış yatlar için oluşturulan Spirit of Tradition grubu ve 9.5 metre cruiser-racer teknelerin bulunduğu Tofinou grubu da yarışta yer alacak.

les-voiles-d-antibes-14th-panerai-classic-yachts-challenge-2-.jpg

Yarışa katılacak olan tekneler 30 Mayıs tarihinde Antibes antik limanında toplanacak. Her gününde dört farklı ayağın gerçekleştirileceği yarış 31 Mayıs günü start alacak. 3 Haziran’da düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak yarış boyunca izleyiciler limanda demirli tekneleri yakından görme şansına da sahip olacak.

Benzer Haberler