alexa Longines | Baselworld 2016 | 2016 Novelties | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines – Baselworld 2016 Yeni Modeller

İsviçre’nin klasikleşmiş markalarından Longines, yeni modelleri ile Baselworld 2016 fuarının unutulmazları arasında yerini aldı. Markanın köklü geçmişine göndermeler yapan yeni koleksiyonlardan, klasik ürün gruplarına eklenen birbirinden güzel modellerle saat severlerin beğenisini kazanan markanın Baselworld 2016 yeniliklerine gelin bir de yakından bakalım.

Baselworld 2016 kapsamında tanıtılan yeniliklere Longines Railroad Collection ile başlayalım. Markanın başarılarla dolu geçmişinden “demiryolu saatleri” konseptine göndermeler yapan koleksiyon, basit ancak işlevsel tasarımıyla bizden tam not aldı. Siyah renk tasarlanan 12 ve 24 saat göstergesine sahip büyük Arabik numerator indeksler parlak beyaz kadran üzerinde yarattığı kontrast ile zamanın her koşulda doğru okunmasını sağlıyor.

The-Longines-RailRoad_Pictures_L2-803-4-23-0_PR1_CMYK.jpg

The-Longines-RailRoad_Pictures_L2-803-4-23-0_CMYK.jpgThe-Longines-RailRoad_Pictures_L2-803-4-23-0_PR2_CMYK.jpg

Retro çizgiler taşıyan koleksiyona hayat veren mekanizma ise tam kurulumda sunduğu 64 saatlik kesintisiz güç rezerviyle beğeni toplayan Calibre L888.2. Koleksiyonun ilham kaynağı olan orijinal versiyonun kökleri 1960lar’a dayanıyor. Demiryollarında görevli personelin dakik ve güvenilir saat ihtiyacını karşılamak için tasarlanan orijinal versiyonun kadranında yer alan “280” o dönemde saatlere hayat veren Calibre 280’i temsil ediyor. Güncel versiyonda aynı kısımda 888 ibaresine yer veren Longines bu detayı da atlamayarak saat severlerden takdir toplamayı başarıyor.

_DSC6676-copy.jpg_DSC6679-copy.jpg

Longines Heritage 1918 koleksiyonu da yine otomatik mekanizmalar ile hayat buluyor. 42 saat güç rezervi sunan mekanizmalar yine retro çizgiler taşıyan bu ürün grubunda da başarıyla görev yapıyor. Bal peteği tonunda tasarlanan timsah derisi kayışın yine aynı tonda tasarlanan kadran detaylarıyla yarattığı harmoni fevkalade.

_DSC6669-copy.jpg_DSC6674-copy.jpg

Metalik mavi tonunda tasarlanan kollar ise yine vintage havayı fazlasıyla kullanıcısına hissettiriyor. Baselworld 2016 bünyesinde tanıtılan pek çok yeni modelde kendisine yer bulan bu canlı mavi tonu, bu yılın en sevilen renklerinden biri oldu desek abartmış olmayız sanırım.

The-Longines-Heritage-1918_Pictures_L2-309-0-23-2_PR_CMYK.jpg

1918 senesinde üretilen özel bir cep saatinden ilham alan kadranın saate kattığı 1920ler esintisi, markanın re-issue modeller tasarlama konusundaki rakip tanımayan başarısını da gözler önüne seriyor.

Longines Heritage 1918 modelinin bizi bekleyen yeni sezonda markanın en iyi satan ürünlerinden biri olacağına şüphemiz yok zira Longines yine son derece yerinde bir karar vererek bu güzel saatin bir de bayan modelini üretmeyi ihmal etmemiş.

The-Longines-Heritage-1918_Pictures_L2-809-4-23-0_CMYK.jpg

Markanın efsanevi ürün gruplarından La Grande Classique de Longines de yeni versiyonların eklenmesiyle güncellenen koleksiyonlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Pembe, mavi ve beyaz gibi son derece canlı ve sıcak tonlarla tasarlanan yeni modellerin tamamı quartz mekanizmalar ile sunuluyor. 24 ve 29mm ebatlarında iki farklı kasa seçeneği ile sunulan yeni koleksiyonun markanın kadın takipçileri tarafından rağbet göreceğine hiç şüphemiz yok.

La-Grande-Classique-de-Longines_2016_Pictures_L4-209-4-03-2_PR_CMYK.jpgLa-Grande-Classique-de-Longines_2016_Pictures_TR-O_La_Grande_Classique_PR_CMYK.jpg

Bu arada La Grande Classique de Longines koleksiyonu ile ilgili ufak bir bilgi verelim; Koleksiyon özellikle 90lı yıllarda hemen hemen hiç reklam çalışmasında yer almamasına rağmen markanın açık ara en iyi satan ürün grubu olmayı başararak ne denli rafine ve zamansız bir tasarıma sahip olduğunu gözler önüne sermiş. 

_DSC6654-copy.jpg_DSC6658-copy.jpg

Yine markanın en beğenilen ürün gruplarından Longines Dolce Vita Collection da Baselworld 2016’yı yeni modelleriyle süsleyen koleksiyonlardan biri olmuş. “ Tatlı Hayat “ teması üzerine yoğunlaşan yeni koleksiyon, yenilenen paslanmaz çelik ve pembe altın modelleriyle hayatın güzelliğini vurgulayan çizgiler taşıyor. Yine sadece quartz mekanizmalar ile hayat bulan koleksiyonun bir diğer ortak özelliği de parlak mavi tonunda tasarlanmış mavi kolları olarak gözümüze çarpıyor. Verdiği klasik havanın yanında küçük kadranlarda saatin doğru okunmasına da imkân veren mavi tonunun ne kadar güzel olduğunu anlatmak için fotoğraflara bakmak yeterli.

Longines-DolceVita_2016_Pictures_Aishwarya_Rai_PR_CMYK.jpg

Longines Dolce Vita Collection bana her zaman reklam çalışmalarında da yer alan Audrey Hepburn’ü ve efsaneleşmiş repliğini hatırlatıyor; “ Nasıl görünüyorum..? “ Buna cevabım sadece “ Büyüleyici.. Her zamanki gibi.. “ olabilir.

Longines-DolceVita_2016_Pictures_L5-255-5-57-7_PR_CMYK.jpg

Longines Equestrian Collection da Baselworld 2016 kapsamında yenilenen yüzüyle saat severlerin beğenisine sunulan ürün grupları arasında yerini aldı. Markanın katoloğuna ilk defa 2015 yılında eklenen koleksiyon, Longines’in atlı sporlar ile olan bağlantısına göndermeler yapan çizgileri ile dikkat çekiyor. Baselworld 2016’ya yeni tasarlanan beş farklı versiyon ile merhaba diyen koleksiyonun içerisinde bir de cep saati yer alıyor. Vintage temalı ürünlerden hoşlanan saat severlerin büyük beğenisini toplayan bu özel modelin şüphesiz en önemli detaylarından biri de kasasında yer alan jokey figürü. Vintage temaya uygun olarak tasarlanan saatin mekanizması da kurmalı olarak tercih edilmiş.

The-Longines-Equestrian-Collection_2016_Pictures_L6-141-0-57-0-PR_CMYK.jpg

_DSC6668-copy.jpg

Longines her yıl olduğu gibi 2016’da da her zevke uygun modeller içeren zengin bir koleksiyon ile seneye merhaba diyor. Her detayında alıştığımız zamana meydan okuyan Longines çizgilerini yüksek kalite ve teknoloji ile beraber sunan bu birbirinden özel modelleri görmek için mutlaka bir Longines satış noktasına uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Benzer Haberler