alexa Commonwealth | Gold Coast 2018 | V.H.P. | Conquest | Longines | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Conquest V.H.P. Gold Coast 2018 Commonwealth Games Edition

Logo_Longines_slider_New_C-_-15710.jpg

İsviçre Saat Endüstrisi’nin lokomotif isimlerinden Longines, Nisan 2018 içerisinde Avustralya’da gerçekleşmesi planlanan XXI Commonwealth Games etkinliğine özel olarak tasarladığı yeni modelini tanıttı.

longines-conquest-vhp-gold-coast-2018-1.jpg

Ünlü markanın hem ortağı hem de resmi zaman tutucusu olduğu XXI Commonwealth Games etkinliği, 70 farklı ülkeden atletin katıldığı çoklu spor dallarını içeren bir organizasyon olma özelliğini taşıyor. 1930’dan bu yana düzenlenen bu organizasyon için tasarlanan model ise, Longines’in zengin tarihine gönderme yapan detaylar sunuyor.

Modelin tamamı mat yüzeylerden oluşan kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. 43mm çapında tasarlanan kasanın ön yüzünde yer alan bezel ve kalın ayar kolu ise parlak çalışılmış. Kasanın ön tarafında yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal cam tercih edilirken, arka tarafında üzerinde Gold Coast 2018 Commonwealth Games logosu bulunan masif paslanmaz çelik kapağa yer verilmiş.

longines-conquest-vhp-gold-coast-2018-2.jpg

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan kadranda kullanılan turuncu ve mavi tonlar, modele sportif bir hava katmış. Dairesel desenli siyah zeminle tasarlanan kadrana eşlik eden karartılmış kollara, mavi renkli SuperLuminova fosfor dolgusu uygulanmış. 12 ve 6 hizasında büyük rakam indeks olarak çalışılan saat markörleri de yine kollar gibi karartılmış şekilde hazırlanmış. Tarih fonksiyonuna ait pencere için saat 3 hizası tercih edilirken, modelin süper hassas kalibrasyonlu mekanizmasına vurgu yapan V.H.P yazısı ve su geçirmezlik değeri ile ilgili ibare ise saat 6 yönüne konumlandırılmış.

Görünüm olarak "tool watch" tarzına yakın bir duruş sergileyen modelin dikkat çeken en önemli özelliklerinden biri de mekanizması. Markanın ETA E56.111 kalibre platformu üzerinden geliştirdiği mekanizma, Longines Caliber Ref. L288.2 referansını taşıyor. Toplamda 3 adet taşı bulunan ve 94 aylık batarya ömrü sunan mekanizmanın çalışma toleransı ise bir yıl boyunca sadece ± 5 saniye olarak ayarlanmış.

longines-conquest-vhp-gold-coast-2018-3.jpg

Yeni model kasa ile entegre bir görünüm sunan paslanmaz çelik bilezik ile geliyor. Mat ve parlak kısımların bir arada kullanıldığı bileziğin ucunda ise Longines imzalı katlanır klips yer alıyor.

Benzer Haberler