alexa Equestrian | Longines | Equestrian Koleksiyonu | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Equestrian

Logo_Longines_slider_New_C-_-15710.jpg

Longines Equestrian Koleksiyonu: Markanın binicilik dünyasına olan tutkusunun simgesi

Longines, binicilik sporlarına karşı süregelen tutkusunun ve bayan müşterilerine bağlılığının göstergesi olarak, şekilleri ve malzemelerinde binicilik dünyasının simgesi haline gelen unsurlardan esinlenilmiş olan yeni bir ürün serisi sunuyor.  Markanın kanatlı kum saatinin simgelediği şıklığa sadık kalarak, son derece cesur tasarımlar sunan bu koleksiyonun farklı modelleri, binicilik dünyasının bir alegorisi olarak tasarlanmıştır.

Longines tarihi ve binicilik sporunun tarihi yüzyılı aşkın bir süredir iç içe geçmiş durumda. Dolayısıyla markanın bu tutku için özel bir koleksiyon hazırlaması son derece doğal. The Longines Equestrian koleksiyonunun farklı modelleri binicilik dünyasının belirgin unsurlarıyla ortak noktalar barındırıyor. Kullanılan şekiller ve malzemeler, at âşıklarının boy gösterdiği dünyanın kusursuz bir yankısı gibi bu ortamın sembolik unsurlarının esintilerini taşıyor. Longines böylece binicilerin şıklığını gözler önüne seriyor. Longines böylece binicilerin şıklığını gözler önüne seriyor.

L6-131-0.jpg L6-131-4-73.jpg

Pist alanlarındaki at nalını çağrıştıran kemerler, engelleri atlarken atını daha iyi takip edebilmek için destek görevi gören üzengiler, eyerlerin kaliteli derisi; binicilik sporları amatörlerine tahsis edilen bu saatlerin cesur hatlarındaki güçlü resimlerle simgeleniyor. Bileklerinde ise akrep ve yelkovanın valsiyle tutulan zamanın ritmi ile atların adımlarının birleşmesi. Longines böylece, markanın binicilik dünyası ile derin bağlarının örüldüğü otantik bir alegorisi olan The Longines Equestrian koleksiyonuna imzasını atıyor.

L6-131-4.jpg L6-136-0-87.jpg

Kemeri andıran modeller, 23 mm, 26 mm, 30 mm ve 34 mm olmak üzere dört boyda sunulurken, ilham kaynağı olarak üzengileri alan saatlerde 23,50 mm, 26,50 mm ve 30 mm olmak üzere üç boy bulunuyor. Çelik kasalarında pille çalışan bir mekanizma bulunuyor ve bu saatlerin her birinin ayrıca elmaslı versiyonları da mevcut. Parlak lake siyah ve sedef kadranlar elmas göstergelerle bezenmişken, gümüş "flinqué" kadranda Roma rakamları bulunuyor. Güneş gümüş kadran ise mavi Arap harflerinden oluşuyor. Ayrıca çift sıra elmasla süslenmiş daha da ışıltılı bir versiyonda sedef kadranlı üzengiyi andıran bir model de mevcut. Bu koleksiyondaki bütün saatler, binicilerin kıyafetleriyle uyumlu dikişli deri kayışlara sahip.

Benzer Haberler