alexa Equestrian | Pocket Watch | Longines | Horses Trio 1911 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Equestrian Pocket Watch Horses Trio 1911

Logo_Longines_slider_New_C-_-15710.jpg

Longines Equestrian Pocket Watch Horses Trio 1911: Binicilik sporlarına yapılan ilan-ı aşk.

İsviçreli saat markası Longines, binicilik sporlarına olan tutkusunu simgeleyen 18 karatlık pembe altından bir cep saati olan The Longines Equestrian Pocket Watch Horses Trio 1911’i sunuyor. Çok sınırlı sayıda üretilen kreasyonun zemini at üçlüsünü temsil eden bir gravür taşıyor. Bu ürünün ilham kaynağı olan metal Lépine cep saati ise Saint-Imier’de bulunan Longines müzesinde muhafaza ediliyor.

Longines’in binicilik sporlarına olan tutkusu yüzyılı aşkın bir süredir biliniyor. Nitekim 1878 yılında bu saat markası, bir jokey ve onun atını temsil eden bir gravür içeren kronograf üretmişti. The Longines Equestrian Pocket Watch Horses Trio 1911, Longines müzesinde muhafaza edilen 1911 senesine ait metal bir cep saatinden esinlenmişti. Longines, bir sene sonra ilk defa bir engelli atlama yarışı için iş birliği yapmış ve bu süreç Longines’i at yarışları ve ödüllü engel atlama yarışmalarına ortaklık yapmaya kadar getiren uzun bir tarihin başlangıcı olmuştu.

L7-035-8.jpg

18 karatlık bu pembe altından cep saatinin zemininde at üçlüsünü temsil eden bir çalışma bulunuyor. Bu üç gururlu atın başları, hassas bir şekilde işlenmiş yeşil bir arka plandan ayrılıyor. Saatin ortasında bitki motifleri tekrarlanıyor. Bu sıra dışı model çok sınırlı sayıda üretilmiştir ve her kopyası numaralandırılmıştır.

L7-035-8-13.jpg

48,20 mm çapındaki bu model, L878.4 manüel mekanizmasını içeriyor. Bu mekanizma Longines için özel olarak geliştirilmiş. Beyaz kadranı, siyah renkli büyük Arap rakamları ve bir zamanlayıcı ile dekore edilmiştir. Mavi çelikten “Breguet” tipi şık akrep ve yelkovanla saati, dakikaları ve 6 saatte bir küçük saniyeyi göstermektedir. Bu saatin kenarları ve zincir halkası ilham modelinin resminden ince bir işçilikle çalışılmıştır.

OR-G-NAL_PocketWatch.jpg

Benzer Haberler