alexa L2.833.4.93.2 | Military Marine Nationale | Heritage | Longines | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Heritage Military Marine Nationale (Ref. L2.833.4.93.2)

Heritage akımının duayen temsilcilerinden Longines, Fransız Donanması için tasarladığı modelinin yeniden üretim versiyonuyla beğenilen koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor.

Konu Heritage saatler olduğunda akla ilk gelen isimlerden biri şüphesiz Longines. Bu başarılı akımın isim babası kabul edebileceğimiz marka, Heritage temalı saatler özelinde en kapsamlı ürün gruplarından birine ev sahipliği yapıyor.

l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-1.jpg

1930lar’dan 1970ler’e uzanan geniş model yelpazesi ile sadece Vintage tutkunlarını değil tüm saat severlerin beğenisini kazanan marka, yine çok şık bir model ile koleksiyonunu genişletiyor.

l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-5.jpg

Yeni model, II. Dünya Savaşı sonrası dönemde markanın Fransız Donanması için tasarlayıp ürettiği bir saatten ilham alıyor. Longines Ref. 5774 33mm çapında paslanmaz kasa, dönemine göre başarılı sayılabilecek su direnci ve elden kurmalı 12.68N mekanizması gibi özellikler taşıyor. Krem rengi ve tarih penceresi bulunmayan kadranı, mavileştirilmiş kolları ve "Fab. Suisse" (İsviçre Malı) ibaresiyle dikkat çeken model, yeni versiyonla günümüze taşınıyor.

l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-3.jpg l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-4.jpg

Longines Heritage Military Marine Nationale retro bir model için belki biraz büyük olsa da şık ve modern bir erkek saati için gayet yerinde bir ölçü olan 38.5mm çapında bir kasa ile geliyor. Kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam görev yapıyor. Orijinal modele sadık kalınarak tasarlanmış kasanın arka yüzünde ise çentikli, masif paslanmaz çelik bir kapak bulunuyor. Geniş kurma kolu ile vintage temayı pekiştiren kasa hakkında söylenebilecek yegâne olumsuz yön ise 30 metre ile sınırlandırılmış su basıncına dayanıklılık değeri.

l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-2.jpg

Modelin kadranı da yine orijinal versiyona uygun tasarlanmış. Krem rengi zemin üzerinde yer alan baskı rakam indeksler ve mavileştirilmiş kollar, 70 yıl öncesine flashback yapıyor. "Fab. Suisse" ibaresinin de aynı şekilde kullanılmış olması da detaylara verilen öneme vurgu yapıyor.

longines-heritage-military-marine-nationale.jpg

Longines Heritage Military Marine Nationale, taba rengi dikişsiz dana derisi kayış ve paslanmaz çelik toka ile geliyor.

l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-6.jpg

Benzer Haberler