alexa Longines | HydroConquest | GMT | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines HydroConquest GMT

Yeniden tasarlanan HydroConquest koleksiyonu şimdi özel Longines GMT mekanizmasıyla geliyor.

longines-hydro-conquest-gmt-1.jpg

Spor saatler arasında gerçek bir klasik olan HYDROCONQUEST serisi, zarif bir tasarıma ve özel Longines GMT mekanizmaya sahip yeni modellerle genişletildi. Kanatlı kum saati markasının iki ayırt edici özelliği olan teknik mükemmellik ve zarafeti birleştiren bu yeni seri bir yandan su sporlarından ilham alırken, bir yandan da Longines'in farklı zaman dilimlerini gösteren saatlerdeki derin uzmanlığını yansıtıyor.

longines-hydro-conquest-gmt-2.jpg

Longines'in HydroConquest serisi, 2007'de piyasaya sürülen bu sembolik koleksiyon, bir ilk olarak GMT mekanizmasını kapsayan yeni modellerle genişletiliyor. Bu özellik, saatte iki farklı zaman diliminin aynı anda görüntülenmesini sağlıyor. Bu fonksiyonun arkasında oldukça zengin bir geçmiş var zira Longines bu özelliği kol saatlerinde sunması 1925 gibi çok eski bir tarihe dayanıyor.

longines-hydro-conquest-gmt-3.jpg

HydroConquest GMT, sık seyahat edenler için yararlı olan bu özelliği, ilham aldığı su altı sporları ile birleştiriyor. 

longines-hydro-conquest-gmt-4.jpg

Longines, bu yeni nesil modeller için retro esintili tasarımı, en son teknolojik gelişmelerle harmanlıyor. Ayrıca 41 mm çapındaki vidalı paslanmaz çelik arka kapak yeni modeller için yeniden tasarlanıyor. Modele, silikon balans yayı ve anti-manyetik malzemelerden yapılan yenilikçi bileşenlerle donatılmış özel ve yeni bir Longines GMT kalibresi hayat veriyor. Manyetik alanlara karşı ISO 764 standardına göre on kat daha dayanıklı ve son derece hassas olan bu mekanizma, tam kurulumda 72 saatlik bir güç rezerv süresi de sunuyor.

longines-hydro-conquest-gmt-5.jpg

HydroConquest GMT, ışıldayan bir kapsül ve vidalı kurma kolu ile donatılmış tek yönlü ve çentikli yeni seramik bezeliyle de öne çıkıyor. Satine ve parlak yüzey seçenekleri ise bu yeni modellere incelik ve zarafet katıyor. Yeşil, kahverengi, siyah ve mavi gün ışığı kadranları, iki renk tonlu 24 saatlik göstergeye ev sahipliği yapıyor. Yaldızlı veya gümüş cilalı ibreler ve saat göstergeleri, Super-LumiNova® sayesinde her koşulda kolaylıkla okunabiliyor. Saat 6 ve 9 yönünde yuvarlak, saat 12 yönünde ise üçgen markörler bulunuyor. Saat 3 pozisyonunda ise tarih göstergesi yer alıyor. Ok şeklindeki GMT göstergesi, kadranın renk paletiyle uyum sağlıyor. 

longines-hydro-conquest-gmt-6.jpg longines-hydro-conquest-gmt-7.jpg

longines-hydro-conquest-gmt-8.jpg longines-hydro-conquest-gmt-9.jpg

30 bar’a (300 metreye) kadar su geçirmezlik sunan HydroConquest GMT modelleri, tamamen yeniden tasarlanmış H şeklindeki baklalarıyla dikkat çeken paslanmaz çelik bir bilezikle geliyor. Ayrıca mikro ayarlı klips da Longines'de bir ilk olarak yerini alıyor. Kadranların renklerini tamamlayan bu yeni saatler, mükemmel uyum ve rahatlık için mikro ayarlı katlanır tokaya sahip mavi veya siyah kauçuk kayışla da birlikte sunuluyor. Koleksiyonda haki yeşili veya bej renkte NATO kayış seçenekleri de bulunuyor.  

longines-hydro-conquest-gmt-10.jpg longines-hydro-conquest-gmt-11.jpg

Benzer Haberler