alexa Longines | At Yarışı | Veli Efendi | TJK | Uluslararası İstanbul Yarış Festivali | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines’in Türkiye’deki İlk At Yarışı Ortaklığı

Logo-Longines.jpg

İstanbul (Türkiye) / Saint-Imier (İsviçre), 3-4 Eylül 2016 – İsviçreli saat üreticisi Longines, kısa süre önce Longines Uluslararası İstanbul Yarış Festivali’nin Unvan Ortağı ve Resmi Zaman Tutucusu oldu. Bu yeni ortaklık kapsamında, iki gün sürmesi planlanan etkinliğin en önemli yarışı olan Longines Topkapı Kupası’nı da sunacak olan marka ayrıca yarışın gerçekleşeceği Veliefendi Hipodromu’nun ve Türkiye Jokey Kulübü’nün de Resmi Zaman Tutucusu ve Saati olacak.

longines-event-4.jpg

Türkiye’de geçmişi 1990lar’a dayanan uluslararası yarışlar,  2008 yılından bu yana İstanbul’da ve Eylül ayının ilk haftasında festival tarzında hazırlanan organizasyonlarla meraklılarını memnun etmeye devam ediyor. Bu sene gerçekleşmesi planlanan 2016 Yarış Festivali, Longines ile olan ortaklığı öne çıkarıyor ve festivalin adı ‘Longines İstanbul Uluslararası Yarış Festivali’ olarak değişiyor. 3 ve 4 Eylül 2016’da gerçekleştirilecek olan toplam yedi yarışın, Veliefendi Hipodromu’na çok sayıda uluslararası seyirci taşıması bekleniyor. Pazar günü gerçekleşecek olan 2. Grup Longines Topkapı Kupası ise festivalin en önemli yarışı olarak öne çıkıyor. 3 yaş ve üstü safkan atların katılımına açık bu yarış, 1600 metrelik bir mesafede koşuluyor.

longines-event-slider.jpg

Pazar günü gerçekleşecek organizasyon bünyesinde günün en şık şapkalı kadınının seçileceği Longines Zarafet Ödülü yarışması düzenlenecek ve kazanana Longines DolceVita koleksiyonundan bir model hediye edilecek. Bunun yanı sıra, etkinliğin Resmi Saati de, Longines geleneksel saat yapımı ustalığını ve klasik zarafetini yansıtan Longines Master Collection modeli olacak. Geçtiğimiz günlerde Horobox’ta da yer verdiğimiz modelin detaylı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

longines-event-1.jpg

Benzer Haberler