alexa Matthias Breschan | Longines | CEO | Röportaj
Horobox

Dk. Okuma Süresi

LONGINES’in Yeni CEO’su Mr. Matthias Breschan Röportajı

LONGINES’in Yeni CEO’su Mr. Matthias Breschan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

the-new-ceo-of-longines-matthias-breschan-2.jpg

1) Longines'te yönetiminizle neler değişecek? Hangi alanlara ve koleksiyonlara odaklanmayı planlıyorsunuz?

Longines için vizyonum ve stratejim iki kelimeyle özetlenebilir: Heritage ve Yenilik. Ekiplerle birlikte markayı daha önce hiç bulunmadığımız bir yere taşımak istiyoruz. Bu evrime öncülük etmek için yenilikçi olmamız, meraklı kalmamız ve bazen risk almamız gerekecek. Ayrıca, bu hedeflere ulaşmak için markaya en son teknolojileri ve sinerjileri sağlayan Swatch Group'un endüstriyel gücünün yanı sıra zengin saatçilik uzmanlığımıza ve mirasımıza güvenebiliriz.

the-new-ceo-of-longines-matthias-breschan-1.jpg

2) Longines'in bu pandemi dönemindeki konumunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Markayı nasıl etkiledi?

Geçtiğimiz dört ayda, güçlü iyileşme belirtileri gördük. Örneğin Çin'de, 2019'dan daha iyi durumdayız.

l2-830-4-93-0-longines-heritage-classic-chronograph-tuxedo-1.jpg

3) Longines, bir anlamda gelebileceği en yüksek noktada. Bundan sonra marka için planlarınız neler?

Müsaadenizle, buna katılmadığımı belirtmek isterim. Longines kesinlikle kendi fiyat segmentinde liderdir, ancak pazarın büyümek için hala bolca yeri vardır. Örneğin, günümüzde müşterilere ulaşmak için on-line pazar vazgeçilmez hale geldi. Bu bağlamda, kısa vadeli planlarımızdan biri, e-ticareti dünya çapında giderek daha fazla yerel pazara yaymaktır.

longines-spirit-3.jpg

4) HydroConquest, özellikle giriş seviyesi dalgıç saatleri arasında en başarılı modellerden biri olarak kabul ediliyor. Bu modelin başarısının sırrı nedir?

HydroConquest koleksiyonumuz, burada Türkiye de dahil olmak üzere inanılmaz derecede başarılı oldu. Geleneksel dalış saati stilini koruyan en son modellerde, bezelde bu seriye yeni bir dokunuş sağlayan renkli seramik bir mine bulunuyor. Bu son derece teknik ve çizilmeye karşı dayanıklı malzeme, modellerin sportif, modern karakterini güçlendiriyor ve ayırt edici, çağdaş mekanik saatler arayan dinamik insanlara hitap ediyor.

l3-781-4-06-9-longines-hydroconquest-1.jpg l3-781-4-06-9-longines-hydroconquest-2.jpg

5) Longines Spirit, havacılığın ilk yıllarından esinlenen bir koleksiyon. 1930'lara kadar uzanan bir tasarım dilinin modern zamanlarda bile hala popüler olmasını nasıl açıklıyorsunuz?

Longines Spirit Koleksiyonu, 20. yüzyılın ilk yarısında Amelia Earhart, Paul-Emile Victor, Elinor Smith ve Howard Hughes gibi ünlü öncüler tarafından kullanılan birçok Longines saat ve enstrümanından esinlenmiştir. Bu çizgiyi çevreleyen mesaj, en yüksek hassasiyet ve güvenilirliği garanti eden anti-manyetik silikon balans yayı gibi en son teknolojiyi kullanırken, özgünlük arayışında günümüz halkının taleplerini karşılar.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-collection-1.jpg l3-820-4-93-6-longines-spirit-chronograph-collection-1.jpg

Bileğimde bu saat varken, gözlerimi kapattığımda, 1938'de şimdiye kadar yapılmış en hızlı dünya turu - bir uçuş için yola çıkan Longines aletleriyle donatılmış uçağının kontrollerinde Howard Hughes gibi hissediyorum. Longines tarafından zamanı tutulmuş bir uçuş!

longines-spirit-2.jpg

Öncü kavramının zaman ve mekânı aştığını düşünüyorum. Bu harika havacılar ve kaşiflerin başarılarının bugün hala ses getirebiliyor olmasının nedeni budur. Bu durum yeni sloganımıza da yansıyor: “Öncü ruh yaşıyor”!

longines-spirit-1.jpg

6) Heritage segmenti, vintage saatlerden esinlenen benzersiz bir koleksiyon. Heritage modellerine gelince, esinlenen saatlerin dönemsel özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, ileride elden kurmalı mekanizmaları daha sık görebilecek miyiz?

Heritage segmentimiz büyük bir başarıya ulaşıyor. Bunun birçok insan için, özellikle de genç olanlar için saatçiliğin ve geleneğin birbirinden ayrılamayacağının bir işareti olduğunu düşünüyoruz. Geçmişte elden kurmalı Heritage modellerini (Longines Heritage Military 1938 gibi) zaten piyasaya sürmüştük ve gelecekte bunu tekrar yapabiliriz. Bununla birlikte, Heritage koleksiyonumuzun amacı, birebir kopyalar oluşturmak değil, günümüzün saatçilik teknolojileriyle zenginleştirilmiş, markanın en sembolik tasarımlarından bazılarını yaşatmaktır.

l2-826-4-53-2-longines-heritage-military-1938-1.jpg l2-833-4-93-2-longines-heritage-military-marine-nationale-1.jpg

Benzer Haberler