alexa Longines | Legend Diver | Yeni Modeller
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Legend Diver – Yeni Modeller

Longines’in kült model ailelerinden Legend Diver koleksiyonu, yepyeni yüzüyle bir kez daha saat severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

longines-legend-diver-new-models-11.jpg

İsviçre saat endüstrisinin lokomotif markaları arasında başı çeken Longines, görkemli geçmişi ve altında imzası bulunan yüzlerce ikonik modeliyle saat dünyasının önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Son yirmi yıla yayılan ve popülaritesinden zerre kaybetmeden yoluna devam eden Heritage akımının da en önemli temsilcileri arasında yer alan köklü marka, saat tarihine yön veren modellerini modern dokunuşlarla yenilemeye devam ediyor.

longines-legend-diver-new-models-2.jpg

Zamansız tasarımıyla yıllara meydan okuyan ürün gruplarından biri olan Legend Diver serisi, bu kapsamda yeniden saat tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Süper Kompresör tarzı kasa/bezel yapısıyla sadece ünlü markanın değil tüm saat dünyasının en bilinen dalgıç saatleri arasına yer alan koleksiyon, ince dokunuşlarla yenilen yüzüyle bir kez daha Longines kataloglarında yerini alıyor.

longines-legend-diver-new-models-1.jpg

Yeni model toplam dört farklı referansın yer aldığı mini bir koleksiyon ile sunuluyor. Markanın 1959 yılında tanıttığı orijinal modele sadık kalınarak tasarlanmış detaylarıyla dikkat çeken modellere gelin yakından bakalım.

Şık modeller, 39mm çapında ve 12.70mm kalınlığında tasarlanmış ve paslanmaz çelikten üretilmiş kasayı paylaşıyor. Sportif kasa, sadece orijinal modele olan sadık duruşuyla değil, kompakt boyutlu modellerin hak ettikleri itibarı hızla geri kazandıkları günümüze de uygun tasarımıyla göz dolduruyor. ISO 6425 standardına uygun 300 metre su geçirmezlik değeriyle profesyonel kullanıma yeşil ışık yakan kasa, kompresör tarzı iç bezel ve bu bezeli döndürmeye yarayan ikinci kurma kolu gibi imza detaylara da yer veriyor. Ön yüzünde bombeli tasarlanmış ve çift taraftan yansıma önleyici kaplama uygulanmış çizilmelere dayanıklı safir kristal camın görev yaptığı kasanın arka yüzünde ise, üzerinde çok şık bir dalgıç figürü bulunan, vidalı arka kapak bulunuyor.

longines-legend-diver-new-models-4.jpg longines-legend-diver-new-models-5.jpg

longines-legend-diver-new-models-6.jpg longines-legend-diver-new-models-7.jpg

Yeni modeller, geçmiş versiyonlardan aşina olduğumuz, tipik Legend Diver tarzı kadranlara ev sahipliği yapıyor. Kadranın dış kısmında, dalgıç tarzı bezel yer alıyor. 12, 3, 6 ve 9 markörlerinin büyük rakam, diğer markörlerin ise baton tarzında çalışıldığı kadranda zaman, kolay okunabilir kalınlıkta tasarlanmış ibrelerle takip ediliyor.  Siyah ve mavi zemin rengi seçenekleri ile sunulan kadranda kullanılan Super-LumiNOVA fosfor uygulaması, hemen her ortamda kolay ve hızlı okunabilirlik sunuyor. Tarih penceresi bulunmayan sade ancak işlevsel tasarımlı kadran ise, modelin profesyonel enstrüman karakterine vurgu yapıyor.

longines-legend-diver-new-models-8.jpg longines-legend-diver-new-models-9.jpg

Koleksiyonda yer alan modellere, Caliber Longines L.888.6 mekanizma hayat veriyor. Dakiklik performansı C.O.S.C sertifikasyonuyla ve manyetik ortamlardan etkilenmeyen ISO 764 standardına uygun üretilmiş balans yayı ile onaylanan 21 taşlı otomatik mekanizma, 25.200vph frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda sunduğu 72 saatlik güç rezerv süresi ile günümüz standartlarına uygun bir performans sergiliyor. 

longines-legend-diver-new-models-10.jpg

Yeni modeller, katlanır klips ile donatılan Beads of Rice (pirinç tanesi) tarzı paslanmaz çelik bileziğin yanı sıra, standart tokalı lacivert NATO tarzı tekstil kayış ve kahverengi dana derisi kayış seçenekleri ile sunuluyor. 

longines-legend-diver-new-models-3.jpg

Skin Diver tarzı klasik dalış saatleri içerisinde özel bir yere sahip olan Longines Legend Diver’ın en modern ve en rafine versiyonlarından oluşan mini koleksiyon, markanın seçkin satış noktalarında satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Benzer Haberler