alexa Longines 2022 Yenilikleri | Master Collection | 190th Anniversary
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Master Collection 190th Anniversary

Longines, 190. kuruluş yıldönümünü, yepyeni Master Collection 190th Anniversary Koleksiyonu ile taçlandırıyor. Köklü markanın iki yüz yıla yaklaşan mirasını günümüze taşıyan koleksiyon, şık ve ağırbaşlı çizgileriyle göz dolduruyor.

longines-master-collection-190-th-anniversary-1.jpg

İsviçre Saat Endüstri’sinin lokomotif isimleri arasında yer alan Longines, bugün 190. kuruluş yıldönümünü kutluyor. İsmi her zaman kalite ve prestij ile birlikte anılan kült marka, bu özel tarihi yeni bir koleksiyon ile ölümsüzleştiriyor. 

longines-master-collection-190-th-anniversary-2.jpg

Yeni koleksiyon toplamda üç ürün tipine ev sahipliği yapıyor. Paslanmaz çelik model standart ürün grubuna eklenirken, 18K sarı ve pembe altından üretilen modeller, 190. yıl temasına uygun şekilde, her biri sadece 190 adet ile sınırlı olacak şekilde ve numaralı üretiliyor. 

longines-master-collection-190-th-anniversary-3.jpg longines-master-collection-190-th-anniversary-4.jpg

Tamamı parlak yüzeylerden oluşan kasalar, 40mm çap ölçüsüyle sadece geleneksel değil, aynı zamanda modern ve sportif bir karaktere bürünüyorlar. 9.35mm toplam yükseklik ile ince bileklerde bile konforlu bir kullanım tecrübesi vadeden kasalar, her iki yüzünde de safir kristal camlara yer veriyor.

longines-master-collection-190-th-anniversary-5.jpg longines-master-collection-190-th-anniversary-6.jpg

longines-master-collection-190-th-anniversary-14.jpg

Yeni modeller, gri-gümüşi tonlarda tasarlanmış, farklı zemin desenlerine yer veren kadranlarla donatılıyor. Kum, dikey fırça ve tane desenli kadranlar, koleksiyonun klasik ağırlıklı temasına mütevazı ancak belirgin bir dinamizm katıyor. Yaprak tarzı tasarlanan zarif kollar ve italik fontla yazılan büyük rakam indeksler geleneksel temayı korurken okunabilirliği de maksimum seviyeye çıkarıyor. Vintage Longines logosu ve aynı stilde yazılmış Automatic ibaresi, tarih fonksiyonundan arındırılmış zarif kadranın sade ancak işlevsel tasarım dilini destekliyor. 

longines-master-collection-190-th-anniversary-7.jpg longines-master-collection-190-th-anniversary-8.jpg

longines-master-collection-190-th-anniversary-9.jpg

Şık koleksiyonda yer alan tüm modeller gücünü, Caliber L888.5 mekanizmadan alıyor. Kalitesi ve sağlamlığı kanıtlanmış ETA A31.L01 temel alınarak Longines için özel olarak geliştirilen otomatik mekanizma, 25.200vph frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 70 saat güç rezerv süresi sunuyor. Endüstrinin son dönemde yıldızı parlayan silikondan üretilmiş balans yayı sayesinde manyetik ortamlara karşı azami dayanım sağlayan mekanizma, arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden zevkle izlenebiliyor.

longines-master-collection-190-th-anniversary-10.jpg longines-master-collection-190-th-anniversary-11.jpg

Yeni modeller, koleksiyonun geleneksel odaklı temasına uygun şekilde, timsah derisi kayışlar ile geliyor. Antrasit tonunda hazırlanan ve “yumuşak dokunuş” hissi veren konforlu kayışlar bileğe, kasa malzemesine uygun şekilde üretilen katlanır tokalar ile sabitleniyor. 

longines-master-collection-190-th-anniversary-12.jpg longines-master-collection-190-th-anniversary-13.jpg

Longines’in iki asra yaklaşan tarzını ve kalitesini modern çağın gereksinimleriyle harmanlayan model, köklü markanın sadece 190. kuruluş yıldönümünü taçlandırmakla kalmıyor, yılların eskitemediği klasik elbise saati konseptinin en rafine örnekleri arasında şimdiden yerini alıyor.

Benzer Haberler