alexa L2.821.4.11/56 | Longines | Record | Baselworld 2017 | Longines Novelties
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Record Koleksiyonu

Logo-Longines.jpg

Saatçilikte 185. yılını kutlayan Longines COSC sertifikasına sahip yeni Record koleksiyonunu duyurdu. Kadın ve erkek koleksiyonu ile çeşitli varyasyona sahip modeller klasik görüntüsü uygun fiyatı ve COSC sertifikasına sahip mekanizması ile dikkat çekiyor. 

Yeni Record koleksiyonu tasarım anlamında klasik bir Longines modeli ile benzer özelliklere sahip bu anlamda saatin tasarımından önce mekanizmasından bahsetmek daha doğru olacaktır. Swatch grup bünyesinde yer alan high-end markalarda silikon pandül kullanımı bildiğimiz bir konu. Fiyat/performans oranı ile ön plana çıkan Longines silikon pandül kullanımını yeni Record koleksiyonunda tercih etmiş.

Longines-Record-Colleciton-6.jpg

Silikon pandül kullanımı ile saat manyetik alanlardan ve darbelerden hassasiyet anlamında daha az etkilenir hale gelmiş. Üstüne üstlük bir de İsviçre Resmi Hassasiyet Test Enstitüsünden alınan COSC sertifikası ile yeni Record koleksiyonu zamansız şıklığı sağlam bir kalibre ile buluşturmak isteyenlerin saati olmuş.

Longines-Record-Colleciton-4.jpg

Toplamda 4 farklı boyutta piyasaya çıkacak Record koleksiyonunda 26mm ve 30mm kasa çapına sahip kadın modellerde kalibre L592.4, 38.5mm ve 40mm kasa boyutuna sahip erkek modellerinde kalibre L888.4 kullanılmış. Kadın saatleri 40 saat erkek saatleri ise 64 saatlik güç rezervi süresi sunuyor. 

Kadın ve erkek modellerinde paslanmaz çelik malzeme kullanılmış ayrıca bazı kadın modellerinin bezelinde pırlantalar kullanılmış. Modellerin tümünde şeffaf arka kapak tercih edilmiş ve saatin ön yüzündeki safir cama yansıma önleyici kaplama uygulanmış. Tüm modeller için su geçirmezlik değeri 30 metre.

Longines-Record-Colleciton-9.jpg

Farklı kadran opsiyonu sunan Record koleksiyonunda bizim incelememize konuk olan model gün ışını gümüş renk kadran tercih edilmiş. Saat 3 konumunda tarih penceresine yer verilmiş. Bunun yanında erkek koleksiyonunda mavi ve siyah kadran opsiyonları, kadın modellerinde ise siyah lake ve sedef kadranlı modeller mevcut.

Longines-Record-Colleciton-5.jpg Longines-Record-Colleciton-10.jpg

Paslanmaz çelik bilezik ya da timsah derisi olarak tercih edilebilen kordonlar katlanır tokaya sahip.

Longines-Record-Colleciton-7.jpg

Yeni Record koleksiyonu sundukları ile markanın amiral gemisi olmaya aday. Saint-Imier merkezli dünyanın en büyük saat üreticilerinden Longines Baselworld 2017’de güzel bir sene geçirdi demek yanlış olmaz. Record koleksiyonunda kullandıkları silikon pandül ve Baselworld öncesi duyurulan V.H.P (very high precision) modelleri ile marka tasarım kadar mekanizmalara da önem verdiklerini bir kez daha gösterdi.

Longines-Record-Colleciton-3.jpg

Benzer Haberler