alexa Louis Vuitton | Tambour | Horizon | Smartwatch
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Louis Vuitton Tambour Horizon Smartwatch

Louis_Vuitton_Logo.png

Saat sektörü, Premium seviyede yeni bir akıllı saate kavuştu. Louis Vuitton cephesinden gelen son habere göre, markanın ikonik koleksiyonu Tambour yeni bir akıllı saate ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 

Son yılların popüler pazarlarından birisi haline gelen akıllı saatler, markalar arasında kıran kırana bir rekabete konu oluyor. Bu yeni pazardaki yarışa, her geçen gün yeni bir lüks marka da dâhil oluyor.

Louis-Vuitton-Tambour-Horizon-Smartwatch-1.jpg

Louis Vuitton ile aynı grup altında yer alan TAG Heuer, bundan iki sene önce ilk akıllı saatini duyurmuştu. Bir sene sonra yenilenmiş yüzü ile karşımıza çıkan TAG Heuer Connected Modular 45 cephesinde de işler iyi gitmiş olacak ki, kardeş marka Louis Vuitton da akıllı saatini duyurdu. 

Louis-Vuitton-Tambour-Horizon-Smartwatch-5.jpg

42mm kasa çapına sahip model, markanın ikonik kürün grubu Tambour içerisinde yer alıyor. 42mm’lik kasa çapı pazardaki diğer modeller de düşünüldüğü zaman gayet uygun bir değer olmuş. Saatin kalınlığı ise 12,55mm olarak ayarlanmış. Spor bir akıllı saat olduğunu düşünürsek bu değer de gayet yerinde.

Louis-Vuitton-Tambour-Horizon-Smartwatch-2.jpg

Saatin ön yüzünde 390x390 çözünürlüğünde 1,2” dokunmatik AMOLED ekran kullanılmış.  Saatin ekranında LV koleksiyonunda yer alan kronograf, GMT ya da 3 kollu klasik saat gibi farklı ara yüzleri seçebiliyorsunuz. Louis Vuitton Horizon modeli piyasadaki Samsung Gear veya Apple Watch’ın yapabildiği (bildirimler, fitness takibi, alarm, dünya saatleri…) tüm fonksiyonları kullanmanıza imkân tanıyor ve bu işlemlerin arkasında Android Wear işletim sistemi yer alıyor. LV bu modele özel bazı uygulamalar eklemiş, “Louis Vuitton City Guides” ile çevrenizdeki otel, restoran ve mağazalara erişebiliyor, “My flight” uygulaması ile de uçuş bilgilerinizi kolunuzdaki saatten görüntüleyebiliyorsunuz.

Louis-Vuitton-Tambour-Horizon-Smartwatch-4.jpg

Yeni model gücünü 512MB RAM, 4 GB flash depolama ve 300mAh bataryadan alıyor. Android 2.0 işletim sistemi ile gelen saat, bluetooth 4.1 ve Wi-Fi 802.11b/g/n bağlantılarını sunuyor. Üzerindeki dâhili mikrofon ile de aramalara sesli yanıt verebiliyorsunuz. 

Louis Vuitton Tambour Horizon Smartwatch çeşitli deri kayış opsiyonları ile alınabiliyor. Saatin üzerinde bulunan hızlı kordon değiştirme sistemi ile de dilediğiniz kordonu takıp çıkarabiliyorsunuz.

Louis-Vuitton-Tambour-Horizon-Smartwatch-3.jpg

Louis Vuitton Tambour Horizon modeline 2450 USD’dan başlayan fiyatlar ile sahip olunabilecek. Ekstra kordonlar ise 400 USD ile 800 USD arasında değişen fiyat etiketlerine sahip olacak. Detaylı bilgi için Louis Vuitton internet sitesini ziyaret edebilirisiniz. 

Benzer Haberler