alexa 1675 | GMT-Master | Rolex | Marlon Brando | Apocalypse Now | Phillips Müzayede Evi
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Marlon Brando’nun ’Apocalypse Now’ Filminde Taktığı Rolex GMT-Master $1,952,000’a Satıldı

Tüm zamanların en medyatik Vintage Rolex modelleri arasında yer alan saat, Phillips Müzayede Evi tarafından gerçekleştirilen açık arttırma neticesinde yeni sahibine kavuştu.

1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-1.jpg 1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-4.jpg

Saat dünyasının sonu hiç gelmeyeceğinden emin olduğumuz fenomenlerinden Vintage Rolex merakı tüm hızıyla devam ediyor. Çoğu zaman modern örneklerinden daha çok ilgi toplayan bu saatler, ikinci el dükkânlarından dünyaca ünlü müzayede evleri tarafından düzenlenen açık arttırmalara kadar birçok kaynaktan temin edilebiliyor. Haberimize konu Vintage Rolex ise tüm özelliklerinin yanı sıra ‘celebrity’ bağlantısı ile de dikkat çekiyor.

1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-2.jpg 1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-6.jpg

Paul Newman’ın kendi Daytona’sının tüm rekorları alt üst etmesinin üzerinden çok geçmeden, bir celebrity Vintage Rolex daha yeni sahibiyle buluştu. Ünlü aktör Marlon Brando’nun 1979 yapımı gişe rekortmeni Apocalypse Now filminde taktığı Rolex GMT Master, Phillips Müzayede Evi tarafından düzenlenen açık arttırmada $1,952,000 fiyatla satıldı.

1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-3.jpg 1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-7.jpg

Vintage Rolex meraklılarının yakından tanıdığı model, kült haline gelmiş bezelsiz haliyle tüm zamanların en popüler Rolex modelleri arasında yer alıyor. Ref. 1675 model koduna sahip saat 1972 üretimi... Modelin standart özelliklerine, olmayan bezel detayına ve yılların yorgunu kondisyonuna ek olarak yanında Attila Aszodi tarafından tasarlanmış iki adet deri kayış bulunuyor. Arka kapağından “M. Brando” yazısı bulunan saate, yine döneminin popüler aksesuarlarından siyah kauçuktan yapılmış tropik kayış eşlik ediyor.

1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-5.jpg 1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-8.jpg

Bir on-line diğeri telefon yoluyla açık arttırmaya iştirak eden iki katılımcı arasında geçen çekişmeli sürecin ardından tüm masraf ve komisyonlar dahil $1,952,000 fiyata satılan saat, tüm zamanların en pahalı Vintage Rolex modelleri arasında yerini alıyor.

1675-vintage-rolex-gmt-master-marlon-brando-9.jpg
Benzer Haberler