alexa Maurice Lacroix | Aikon | Skeleton | Urban Tribe
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix Aikon Skeleton Urban Tribe

Orta seviyenin güçlü oyuncularından Maurice Lacroix, sport-chic segmentindeki başarılı model ailesi Aikon koleksiyonuna yeni bir model ekliyor. Limitli üretilecek model, iskelet tarzı kadran detayının yanı sıra, markanın Urban Tribe adını verdiği konseptte dekore edilmiş kasa ve bileziği ile de dikkat çekiyor.

maurice-lacroix-aikon-skeleton-urban-tribe-1.jpg

Entegre bilezikli lüks spor saatlerin yeniden altın çağını yaşadığı günümüzde birçok marka, bu şık, sportif ve çok yönlü segmente yönelik ürünler tanıtmaya devam ediyor. Sport-chic olarak da adlandırılan bu grubun Maurice Lacroix’taki temsilcisi Aikon da, çıktığı günden bu yana saat severlerin beğenisini topluyor. Sadece kasa çapı, fonksiyon veya renk gibi temel parametrelerle sınırlı kalmak yerine, daha fazla çeşit için endüstrinin imkanlarını zorlayan model ailesi, bugün yeni bir modele merhaba diyor.

maurice-lacroix-aikon-skeleton-urban-tribe-2.jpg

İlk örneğini 2021 yılında gördüğümüz Urban Tribe konsepti, markanın, Paris ve diğer şehirlerin çatılarında koşmasıyla tanınan parkur ve serbest koşu uzmanı Simon Nogueira ile olan ortaklığını kutlamak için sınırlı sayıda üretilen bir modeldi. Yeni tanıtılan model ise konsepti, iskelet kadran ile buluşturuyor. Markanın "bir şehre eşsiz silueti kazandıran yüksek mimari yapılardan" esinlenerek modellediği belirttiği yeni versiyona gelin, yakından bakalım.

maurice-lacroix-aikon-skeleton-urban-tribe-3.jpg

Yeni model, 39mm çapında tasarlanmış ve paslanmaz çelikten üretilmiş, modern Aikon kasası ile geliyor. Maori tarzı dövme desenlerinin modern mimari figürlerle bir araya gelmesinden oluşan dekorasyonuyla dikkat çeken kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. 6 adet çıkıntıya ev sahipliği yapan özgün bezel ve yine altıgen formunda tasarlanmış kurma kolu ile donatılan şık kasa, 200 metreye kadar su geçirmiyor.

maurice-lacroix-aikon-skeleton-urban-tribe-4.jpg

Göz alıcı model safir kristalden üretilmiş bir kadran eşlik ediyor. Üzerinde saat markörleri bulunan kadrandan, Sellita’nın bu model için özel olarak ürettiği SW200-1 tabanlı Caliber ML115 zevkle izlenebiliyor. Modele özgü olarak tarih fonksiyonundan arındırılan otomatik kalibre, tam kurulumda 38 saat güç rezerv süresi sunuyor. 

maurice-lacroix-aikon-skeleton-urban-tribe-5.jpg

Sadece 500 adet ile limitli üretilen model, kasa ile aynı dekoratif detaylara sahip, metal bilezik ile sunuluyor. 

Benzer Haberler