alexa Maurice Lacroix | Pontos | Day Date | 41mm
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix PONTOS Day Date 41mm

Maurice Lacroix, kendi segmentinin en başarılı model ailelerinden kabul edilen Pontos Day Date 41mm serisine yeni versiyonlar ekliyor.

Maurice Lacroix PONTOS, her zaman lüks saatçiliğin incelikli bir ifadesi olmuştur ve görünüşte küçük ayrıntılar topluca kalıcı bir sahiplik keyfi vaat etmektedir. Şimdi, model gelişti, daha da yüksek iyileştirme standartları sunarken aynı zamanda Maurice Lacroix'in yüksek algılanan değer sağlama konusundaki itibarını koruyor.

maurice-lacroix-pontos-day-date-41-mm-1.jpg

Maurice Lacroix, farklı tonları, dokuları, çizgileri ve eğrileri mantıklı bir şekilde yan yana getirerek, ayrıntılar açısından zengin, güzel bir şekilde döşenmiş ve okunması son derece basit bir kadran sunuyor. Beyaz Super-NOVA ile kaplı akrep ve yelkovan, zamanı net ve şık bir şekilde gösterebilmek için fosforlu indekslerle iş birliği yapıyor. Kadranın dış kısmı yerine orta bölüme yerleştirilen dakika skalası, modelin geleneksel havasını yumuşatıyor. Hafifçe içe gömük tasarlanan skala, düz çizgiler kullanıyor ve kolay okunabilirlik için yoğun kontrast kullanıyor.

maurice-lacroix-pontos-day-date-41-mm-2.jpg

Modelin adından da anlaşılacağı üzere kadranda biri saat 12 pozisyonunun altında günü gösteren, ikincisi ise saat 6 pozisyonunda tarihi gösteren iki açıklık bulunuyor. PONTOS Day-Date siyah, gümüş ve antrasit olmak üzere üç kadran rengi seçeneğiyle sunuluyor. Tüm kadranlar, gümüş veya altın tonlu ibreler ve indekslerle tamamlanan bir güneş ışını motifi ile hareket kazanıyor.

maurice-lacroix-pontos-day-date-41-mm-3.jpg

41 mm çapındaki paslanmaz kasa, fırçalanmış ve parlatılmış yüzeyleri birleştirerek sofistike bir görünüm sunarken, cam bölmeli arka kapak otomatik Caliber ML143'ü gözler önüne seriyor. Kalibre Côtes de Genève ile süslenirken, rotor dikey Côtes de Genève ve güneş ışını desenleri ile süslenmiştir.

maurice-lacroix-pontos-day-date-41-mm-4.jpg

Yeni koleksiyon kullanıcılara, üç sıralı paslanmaz çelik bilezik veya siyah deri kayış seçeneği sunuyor. Deri kayış üzerinde klasik M logosu da yerini alıyor. Yeni PONTOS Day Date, markanın alet gerektirmeden basit, kullanıcı dostu bir kayış değiştirme yöntemi sağlayan Easy Strap Exchange  sistemine sahiptir.

maurice-lacroix-pontos-day-date-41-mm-5.jpg

Yeni PONTOS Day Date'in ambalajı, Maurice Lacroix'in saat yapımcılığına proaktif yaklaşımının bir başka örneği olarak karşımıza çıkıyor. AIKON #tide koleksiyonunun başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından, marka artık tüm saatlerini #tide Ocean Material® ambalajında sunuyor. Her kutu, özel bir bölmede ek bir kayış saklamak için bir alan bulunduruyor ve tarandığında bir dijital kullanım kılavuzuna bağlanan, kağıt talimat ihtiyacını ortadan kaldıran ve bir kez daha ekolojik etkiyi azaltan bir QR kodu içeriyor.

Modeller için yavsiye edilen perakende fiyatı ise şu şekilde:

Deri kayışlı modeller için: CHF 1'900.-
Paslanmaz çelik bilezikli modeller için: CHF 1'950.-

Benzer Haberler