alexa Maurice Lacroix | Pontos S | Diver | Blue Devil | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix Pontos S Diver Blue Devil

maurice-lacroix-logo.png

Maurice Lacroix, Super Compressor tarzında tasarlanmış başarılı dalgıç saati Pontos S modelinin 100 adet limitli üretime sahip özel modelini tanıttı. Kuzey Amerika pazarı için tasarlanan model mavi/sarı renk paleti ile dikkat çekiyor.

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-1.jpg

Ürün gamını genel olarak klasik ve zarif modellerin oluşturduğu Maurice Lacroix, Super Compressor tarzında hazırlanmış dalgıç saati Pontos S’i tanıttığında büyük ilgi görmüş, kısa zaman içerisinde başarılı bir satış grafiğine de imza atmıştı. Kendi kült kullanıcı kitlesine sahip klasik dalgıç saatleri arasında önemli bir alternatif olarak gösterilen Pontos S’in başarısına kayıtsız kalmayan Maurice Lacroix, modelin en çok rağbet gördüğü Kuzey Amerika pazarı için hazırlanmış yeni bir versiyon ile tekrar merhaba dedi.

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-2.jpg

ABD için üretilen limitli model, teknik anlamda standart versiyon ile pek çok ortak noktaya sahip şekilde tasarlanmış. 43mm çapa ve 600M su basıncına dayanıklılık değerine sahip kasanın büyük bir bölümünde mat yüzey formu tercih edilmiş. Düz hatlara sahip bezel için ise parlak yüzey formu kullanılmış. Yazımın başında da belirttiğim üzere Pontos S modeli, özellikle klasik tarz dalgıç saatlerinde hoşlanan kullanıcıların gözde formlarından Super Compressor şeklinde tasarlanmış bir model. Kasanın iç kısmında ve ön tarafta yer alan safir camın altında bulunan dalgıç bezeli, saat 2 yönünde konumlandırılmış ekstra bir ayar tepesi tarafından ayarlanıyor. Saat ve tarih fonksiyonlarını ayarlamak için kullanılan ana ayar tepesi de saat 3 noktasında bulunuyor. Saate, masif paslanmaz çelikten üretilmiş bir arka kapak eşlik ediyor.

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-3.jpg

Standart versiyonda yer alan siyah/turuncu konseptinden farklı olarak mavi/sarı renklerde tasarlanan saatin görüntüsü “Blue Devil” ismine gönderme yapıyor. Güney Avustralya kıyılarında görülen uzun yüzgeçli bir balık türü olan Blue Devil, saatin pastel mavi tonlarında hazırlanan kadranıyla vurgulanmış. Sarı renkte tasarlanan indeks ve kollar ise bezeli ayarlamak için kullanılan ayar tepesinin üzerindeki sarı o-ring ile uyumlu duruyor. Saatin tarih fonksiyonu ise saat 6 noktasına yerleştirilen pencereden okunuyor. Oldukça sade ve işlevsel tasarlanmış kadranda marka ismi dışında su geçirmezlik değeri ve otomatik yazıları yer alıyor. Kollar ve indeksler için Super Luminova malzemesi kullanılmış.

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-4.jpg

Modelin içerisinde Sellita SW200 temel alınarak geliştirilmiş Caliber Ref. ML115 yer alıyor. Rodyum kaplamaya sahip mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-5.jpg

Paslanmaz çelik bilezik ile satışa sunulan modelin kutu setinde iki adet ekstra kayış yer alıyor. Siyah kauçuk kayışın yanında bir de kadran ile uyumlu mavi tonda hazırlanmış dana derisi NATO kayış bulunan modelin ABD liste fiyatı US$2950 olarak belirlenmiş. Özel modelin satış Kuzey Amerika’daki satış noktalarına ulaşması için ise Kasım 2016 öngörülüyor.

Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-6.jpg Maurice-Lacroix-Pontos-S-Diver-Blue-Devil-7.jpg

Benzer Haberler