alexa Balthazar | MB&F | Masa Saati | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F Balthazar

MBF-logo-son.png

Skynet henüz robotlarıyla dünyayı istila etmemiş olabilir ancak MB&F uç tasarımlı masa saatleriyle çalışma alanlarımızı istila etmeye başlayalı epey süre geçti. Şimdi de karşımızda Terminator filmlerinden fırlamış, Cyborg esintili tasarımıyla hayranlık uyandıran “Balthazar” var.

MBF-Balthazar-Kapak-2.jpg

Masa saati ve mekanizma parçası üretimi konusunda uzmanlaşmış L’Epée’nin desteğiyle üretilen Balthazar, 600 parçadan oluşan minik bir sanat eseri olarak adlandırabilir. Balthazar’ın in-house geliştirilen mekanizması ise heykelciğin en göz alıcı kısımlarından bir tanesi. Tam 8kg ağırlığındaki kasası içinde zıplayarak ilerleyen saat ve retrograde saniye göstergelerine sahip Balthazar’ın güç rezervi tek kurulum ile tamı tamına 35 günde tükeniyor. Robotun göğüs kısmında yer alan iki adet disk ile zamanı gösteren Balthazar’ın saniye sayacı ise gözlerinin tam içinde.

MBF-Balthazar-2.jpg MBF-Balthazar-3.jpg

Robotun çift karakterli yapısı ile 1984 yapımı Terminator filmindeki T-800’e gönderme yapılmış. Saatin arkasını çevirdiğimizde 122 yılda yalnızca bir kez ayar gerektiren ay fazı göstergesi ile karşılaşıyoruz. Saatte 18000 titreşim ile hareket eden balans yayı ise robotun baş kısmında yerini almış durumda.

MBF-Balthazar-1.jpg

52.000 CHF fiyat etiketiyle satışa sunulacak Balthazar’ın siyah, gümüş, mavi ve yeşil olmak üzere dört farklı zırh rengi bulunuyor ve her birinden 50’şer adetle limitli sayıda üretilecek.

MBF-Balthazar-5.jpg

MBF-Balthazar-4.jpg MBF-Balthazar-6.jpg

Benzer Haberler