alexa 70.PBL.B | Platinum Red | Aquapod | HM7 | MB&F | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F HM7 Aquapod Platinum Red (Ref. 70.PBL.B)

Farklı tasarımları ve keskin zekâsıyla saat dünyasını her seferinde şaşırtmayı başaran Maximilian Büsser ve markası MB&F, HM7 Aquapod modelinin Platinum Red versiyonuyla yine dikkatleri üzerine çekiyor.

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-1.jpg

Saat yerine tasarımlarına ‘horoloji makinası’ diyen marka, bu söyleminde çok da haksız sayılmaz. Zira modellerinin neredeyse tamamı, daha önce görmediğimiz, ilk kez bakanın “Nasıl yani?” dediği saatlerden oluşuyor. Tabii markanın sahibi ve tasarımcısı olan Maximilian Büsser’in hayal dünyası da burada büyük bir role sahip.

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-11.jpg

Markanın geçen günlerde duyurduğu HM7 Aquapod Platinum Red, HM7 Aquapod’un safir bezele ve göz alıcı kırmızıya sahip platin versiyonu diyebiliriz. Bu değerli metalle donatılan yeni model, MB&F’in dalış temalı, merkezi tourbillon’lu dördüncü modeli. Daha önceki versiyonları; titanyum ve mavi bileşenli 33 adetten, kırmızı altın ve siyah bileşenli 66 adetten, titanyum ve parlak yeşil bileşenli 50 adetten oluşuyordu. HM7 Aquapod Platinum Red ise 25 adetle sınırlı ve her biri kırmızı, beyaz ve siyah kauçuk kayışla geliyor.

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-7.jpg 70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-4.jpg

Model, aynı zamanda markanın kırmızı rengi kullandığı ilk saati. Deniz temalı modeller için kırmızı, akla ilk gelen renk olmayabilir. Fakat öğrendik ki kırmızının kullanılma nedeni yalnızca modeli havalı bir görünüme kavuşturmak değilmiş. Okyanusta ne kadar derinlik o kadar karanlık demek. Kırmızı ışıksa okyanusun derinliklerine ulaşmıyor ve bu nedenle kırmızı olan derin deniz canlıları siyah görünerek avcılara karşı korunuyormuş. Bu durum da denizanalarının şeffaf vücutlarının altında neden kırmızı organlara sahip olduğunu açıklıyor.

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-2.jpg 70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-6.jpg

HM7 Aquapod 53.8mm’lik kasayla geliyor. Saatin kadranını yansıma önleyici özellikli safir cam örtüyor. Arka kapak da aynı özelliklere sahip. Saat 50 metreye kadar su basıncına dayanıklı. Modelde bulunan ayar kollarından soldaki saati kuruyor, sağdakiyse zamanı ayarlıyor.

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-3.jpg 70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-5.jpg

MB&F kendi ürettiği otomatik mekanizması tam kurulumda modele 72 saatlik güç rezervi sağlıyor. Super-LumiNova’lı rakam ve markörler okunabilirliği kolaylaştırıyor.

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-8.jpg

70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-9.jpg 70-pbl-b-mb-f-hm7-aquapod-platinum-red-10.jpg

Saatin kauçuk kayışı, platin katlanır tokayla tamamlanıyor.

Benzer Haberler