alexa Horological Machine | HMX | MB&F | 10th Anniversary | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F HMX 10th Anniversary Horological Machine

MBF-new-logo.png

MB&F kuruluşunun 10. yılını çok özel bir modelle, Horological Machine X ile kutluyor. Diğer Haute Horlogerie markalara kıyasla henüz çok genç olsa da dahiyane tasarımları ve mühendislik çözümleriyle kendine rakipleri arasında oldukça saygın ve sıradışı bir yer kazanan marka, geleneklerini bozmadan meraklılarını şaşırtmaya devam ediyor.

HMX-Collection_Lres.jpg

MB&F HMX’i safkan bir horolojik makine olarak tanımlıyor. Üstelik liste fiyatı diğer modellerine göre oldukça düşük tutulmuş. Bu sayede koleksiyonerlerine bir nebze olsun teşekkür etme fırsaı bulduklarını ifade ediyorlar.

HMX-Face-Blue_Lres.jpg HMX-Red_Lres.jpg

HMX, bir önceki model HM5 gibi yine otomobil tasarımından ilham alınarak hayata geçirilmiş bir proje ve bu sefer HM5’teki kalın hatlara sahip Bertone çizgilerinden ziyade daha zarif Carrozeria Touring’den esinlenmilmiş. Saat, 4 farklı renkte 20’şer adetle sınırlı sayıda üretilecek. Elbette versiyonların isimleri de yine klasikleri çağrıştırıyor; Lotus Black, Ferrari Red, Bugatti Blue, British Racing Green.

HMX-Front-Black_Lres.jpg

HMX-Rear-Red_Lres.jpg

Saatin kasası çelik ve titanyumdan imal edilmiş, ölçüleri; 46.8mm x 44.3mm x 20.7mm. Sadece kasa, 44 farklı parçanın birleşiminden oluşuyor. Saatin üstünde, önünde ve arkasında safir kristal cam kullanılmış, su geçirmezlik değeri 30 metre. Mekanizma, tamamen in-house geliştirilmiş, otomatik kalibre, Sellita alt yapısını kullanıyor, 29 taşlı, 28800vph, 42 saat güç rezervine sahip, jumphing hour komplikasyonu. HMX’in mekanizmasının en önemli özelliği üstünde iki adet yağ tıpası bulundurması, bu tıpalar saatin servisi esnasında açılıyor ve yeniden dolduruluyor. İçindeki yağ, mekanizmadaki taşların her zaman yağlı kalmasını ve dolayısıyla hassasiyet değerinin optimumda tutulmasını sağlıyor. 

HMX-Engine-Blue_Lres.jpg

HMX-Back_Lres.jpg

Saatin liste fiyatı 30.000 CHF olarak açıklandı.

Benzer Haberler